Door coronacrisis minder goederenoverslag Antwerpse haven
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De coronacrisis heeft de goederenstromen in de Antwerpse haven flink doen terugvallen. Waar er na het eerste kwartaal nog sprake was van een stijging van de totale goederenoverslag met 4 procent in vergelijking met dezelfde periode in 2019, bedraagt de plus na vier maanden nog slechts 0,4 procent.
De overslag ging vorige maand over een breed front omlaag. Wel was er sprake van een sterke stijging in lege containers richting China. Dat zou kunnen worden gezien als een teken van herstel van de productie daar.
"Ondanks een mindere maand in april weet de haven zich inzake goederenoverslag nog staande te houden", stelt havenbedrijf Port of Antwerp in een verklaring. "De impact van vraaguitval door de coronacrisis zal in de komende maanden nog verder voelbaar zijn."
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Iranoorlog zorgt voor hogere energieprijzen, maar de impact op de energierekening van Nederlandse huishoudens is "vooralsnog beperkt". Dat constateert ABN AMRO op basis van eigen gegevens. Met behulp van geanonimiseerde transactiedata van klanten volgden economen van de bank de daadwerkelijke energiebetalingen van circa 1 miljoen huishoudens.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR/BELGA) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft in Ierland een 19e-eeuws neogotisch kasteel gekocht. Zijn nieuwe optrekje kijkt uit over een rivier in het zuidoosten van Ierland, op zo'n 200 kilometer afstand van het Europese hoofdkantoor van het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met verliezen gesloten door aanhoudende onrust op de obligatiemarkt, waar de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Een nieuwe toezegging van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de rente omlaag te krijgen, leek weinig effect te hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump staat toe dat er eerder wordt overgeschakeld op de verkoop van winterbenzine in de Verenigde Staten. Dit is de jongste maatregel van Washington om de brandstofkosten voor gewone Amerikanen te drukken en de zorgen over de brandstoflevering, die zijn aangewakkerd door de oorlog in het Midden-Oosten, te verlichten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, verwacht de recordbeursgang van SpaceX in omvang te evenaren of zelfs te overtreffen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
7 uur geleden