Door corona komen minder asielzoekers naar Nederland
DEN HAAG (ANP) - Door de uitbraak van het coronavirus komen minder asielzoekers naar Nederland. In maart kreeg de overheid 1025 eerste asielverzoeken. Dat is bijna de helft van het aantal eerste aanvragen in maart vorig jaar. Het is ook aanzienlijk minder dan in januari en februari van dit jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn er normaal gesproken juist meer asielaanvragen in maart dan in februari.
De meeste asielzoekers komen uit Syrië. In de eerste drie maanden van het jaar vroegen 1100 Syriërs asiel aan in Nederland. Daarna komen Algerijnen, Turken, Marokkanen en Nigerianen. De instroom van Moldaviërs is vrijwel helemaal gestopt. Vorig jaar stopten juist bussen vol Moldaviërs bij het asielzoekerscentrum in Ter Apel.
Wie een voorlopige verblijfsvergunning krijgt, mag familieleden laten overkomen, maar dat gebeurde in maart ook veel minder. In maart kwamen 125 nareizigers ons land binnen. Dat is ongeveer een kwart van het aantal in januari en in februari. Ook dat komt volgens het CBS door de coronacrisis. Veel consulaire diensten van Nederlandse ambassades in den vreemde zijn gesloten. Daardoor kunnen familieleden de papieren die ze nodig hebben om naar Nederland te komen, niet ophalen.
In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen 1060 gezinsleden naar Nederland. Bijna de helft kwam uit Eritrea.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
2 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
6 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
10 uur geleden