Door corona komen minder asielzoekers naar Nederland
DEN HAAG (ANP) - Door de uitbraak van het coronavirus komen minder asielzoekers naar Nederland. In maart kreeg de overheid 1025 eerste asielverzoeken. Dat is bijna de helft van het aantal eerste aanvragen in maart vorig jaar. Het is ook aanzienlijk minder dan in januari en februari van dit jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn er normaal gesproken juist meer asielaanvragen in maart dan in februari.
De meeste asielzoekers komen uit Syrië. In de eerste drie maanden van het jaar vroegen 1100 Syriërs asiel aan in Nederland. Daarna komen Algerijnen, Turken, Marokkanen en Nigerianen. De instroom van Moldaviërs is vrijwel helemaal gestopt. Vorig jaar stopten juist bussen vol Moldaviërs bij het asielzoekerscentrum in Ter Apel.
Wie een voorlopige verblijfsvergunning krijgt, mag familieleden laten overkomen, maar dat gebeurde in maart ook veel minder. In maart kwamen 125 nareizigers ons land binnen. Dat is ongeveer een kwart van het aantal in januari en in februari. Ook dat komt volgens het CBS door de coronacrisis. Veel consulaire diensten van Nederlandse ambassades in den vreemde zijn gesloten. Daardoor kunnen familieleden de papieren die ze nodig hebben om naar Nederland te komen, niet ophalen.
In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen 1060 gezinsleden naar Nederland. Bijna de helft kwam uit Eritrea.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De zomer van 2026 is de warmste sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur komt uit op 19,3 graden en dat is 0,4 graden boven het vorige record uit 2018. Een temperatuur van 17,6 graden is gemiddeld voor de Nederlandse zomer.
11 minuten geledenNEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
17 uur geleden