Door corona getroffen Florida zet zich schrap voor orkaan Isaias
CORONAVIRUSMIAMI (ANP/AFP/DPA) - Orkaan Isaias komt zondagmiddag (lokale tijd) naar verwachting aan bij het zuidoosten van de Amerikaanse staat Florida. Gewaarschuwd wordt voor zware windstoten, overstromingen en grote hoeveelheden regen in de oostkust van de staat, die hard getroffen is door het coronavirus.
Zaterdag trok Isaias over de Bahama's en werd de orkaan door de Amerikaanse stormdienst NHC afgeschaald naar tropische storm. Naar verwachting zwelt Isaias zondag echter weer aan tot een orkaan wanneer die Florida bereikt. In de dagen die volgen trekt de storm via Georgia omhoog langs de Amerikaanse oostkust.
Donderdag zorgde de storm voor schade in Puerto Rico, waar bomen omwaaiden, elektrische leidingen werden neergehaald en huizen overspoelden. Een 56-jarige vrouw op het eiland kwam om het leven toen de auto waar zij inzat werd meegesleurd in een overstroming. In de Dominicaanse Republiek kwamen twee mensen om door noodweer.
Isaias wordt gezien als een grote test voor de noodvoorzieningen in Florida, een van de zwaarst door het coronavirus getroffen staten in de Verenigde Staten. Tot dusver zijn meer dan 480.000 infecties vastgesteld in Florida, met tienduizenden nieuwe gevallen in de afgelopen week, becijferde persbureau Reuters.
President Donald Trump riep eerder de noodtoestand uit vanwege de storm, waardoor overheidsgeld vrijkomt voor lokale maatregelen. Gouverneur Ron DeSantis, die ook de noodtoestand uitriep in delen van zijn staat, waarschuwde inwoners van Florida rekening te houden met stroomstoringen en andere overlast. Mensen aan de oostkust raadde hij aan voldoende voorraden in te slaan.
DeSantis zei niet te verwachten dat er op grote schaal geëvacueerd zal worden. Bij dergelijke evacuaties zoeken veel mensen hun toevlucht in noodopvangcentra, waar het lastig is de richtlijnen voor sociale afstand na te leven. De gouverneur waarschuwde dat ziekenhuizenpatiënten mogelijk wel verplaatst moeten worden, afhankelijk van stroomuitval en overstromingen als gevolg van Isaias.
Hotelkamers aan de oostkust zijn vrijgemaakt voor coronapatiënten die eventueel een evacuatiebevel krijgen, zei DeSantis. Ook worden opvangcentra uitgerust met genoeg virusbeschermingsmiddelen voor 10.000 mensen en zijn locaties voor tests op het coronavirus tot donderdag dicht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
45 minuten geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
11 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
13 uur geleden