Door corona geplaagd handbalteam haalt nog een doelman naar EK
BOEDAPEST (ANP) - Bondscoach Erlingur Richardsson van de Nederlandse handballers laat nog een speler invliegen naar het EK in Boedapest. Doelman Thijs van Leeuwen van het Belgische Sporting Pelt is al de vijfde vervanger in de ploeg, die door corona wordt geplaagd op de eindronde in Hongarije.
Eerder op de vrijdag riep de bondscoach keeper René de Knegt van Aalsmeer al op toen bekend werd dat eerste doelman Bart Ravensbergen positief was getest op het coronavirus en per direct in isolatie moest.
Omdat reservekeeper Dennis Schellekens donderdag positief testte op corona, stond keeperstrainer Gerrie Eijlers in de wedstrijd tegen Frankrijk op het wedstrijdformulier. De 41-jarige Eijlers, jarenlang de vaste sluitpost in Oranje, viel in de slotfase nog enkele minuten in.
PCR-test
De Knegt en Van Leeuwen moeten bij aankomst in Boedapest nog een negatieve PCR-test afleggen alvorens ze kunnen aansluiten bij het team, dat zaterdag in de hoofdronde aantreedt tegen Montenegro. Eijlers zal dan vermoedelijk weer bij de technische staf zitten.
Naast Schellekens en Ravensbergen zitten op dit moment Jeffrey Boomhouwer, Robin Schoenaker en Iso Sluijters in isolatie vanwege het coronavirus. Lars Kooij, Tommie Falke en Niko Blaauw zijn tijdens het toernooi als hun vervangers naar Boedapest gehaald.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
15 uur geleden