Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door corona geplaagd Bayern verliest bij hervatting Bundesliga

Door corona geplaagd Bayern verliest bij hervatting Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in de Bundesliga hervat met een nederlaag tegen Borussia Mönchengladbach, 1-2. Dat de bezoekers wonnen was niet geheel onverwacht, aangezien de kampioen en koploper zwaar is getroffen door het coronavirus.

In een leeg stadion zette Robert Lewandowski Bayern na ruim een kwartier op voorsprong. Halverwege echter leidden de bezoekers al, dankzij doelpunten van Florian Neuhaus en Stefan Lainer.

Bij Bayern ontbraken dertien spelers, van wie er negen zijn besmet met het coronavirus. Onder hen doelman en aanvoerder Manuel Neuer. Op de bank zaten vooral amateurs en jeugdspelers, onder wie twee jongens van zestien, Arijon Ibrahimovic en Paul Wanner.

Jongste debutant

Wanner kwam een kwartier voor tijd als invaller binnen de lijnen. Hij was daarmee de jongste debutant ooit voor Bayern in de Bundesliga. Hij werd pas onlangs, op 23 december, zestien.

Trainer Julian Nagelsmann klaagde niet. "Als je ziet wie er bij ons in het veld staan dan denk ik dat nog veel clubs daar jaloers op zijn. Maar het was wel lastig om voldoende goed opgeleide wisselspelers mee te krijgen. De bank was wel minder dan wij gewend zijn."

Basisteam

Malik Tillman (19) was de enige debutant in het basisteam. Joshua Kimmich maakte zijn rentree bij de titelverdediger. De international was twee maanden afwezig na een besmetting.

Bij Mönchengladbach waren vier spelers absent vanwege het virus.

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

13 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

16 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

16 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

18 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

20 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

21 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

21 uur geleden