Door corona geplaagd Bayern verliest bij hervatting Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in de Bundesliga hervat met een nederlaag tegen Borussia Mönchengladbach, 1-2. Dat de bezoekers wonnen was niet geheel onverwacht, aangezien de kampioen en koploper zwaar is getroffen door het coronavirus.
In een leeg stadion zette Robert Lewandowski Bayern na ruim een kwartier op voorsprong. Halverwege echter leidden de bezoekers al, dankzij doelpunten van Florian Neuhaus en Stefan Lainer.
Bij Bayern ontbraken dertien spelers, van wie er negen zijn besmet met het coronavirus. Onder hen doelman en aanvoerder Manuel Neuer. Op de bank zaten vooral amateurs en jeugdspelers, onder wie twee jongens van zestien, Arijon Ibrahimovic en Paul Wanner.
Jongste debutant
Wanner kwam een kwartier voor tijd als invaller binnen de lijnen. Hij was daarmee de jongste debutant ooit voor Bayern in de Bundesliga. Hij werd pas onlangs, op 23 december, zestien.
Trainer Julian Nagelsmann klaagde niet. "Als je ziet wie er bij ons in het veld staan dan denk ik dat nog veel clubs daar jaloers op zijn. Maar het was wel lastig om voldoende goed opgeleide wisselspelers mee te krijgen. De bank was wel minder dan wij gewend zijn."
Basisteam
Malik Tillman (19) was de enige debutant in het basisteam. Joshua Kimmich maakte zijn rentree bij de titelverdediger. De international was twee maanden afwezig na een besmetting.
Bij Mönchengladbach waren vier spelers absent vanwege het virus.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
20 uur geleden