Door corona geplaagd Bayern verliest bij hervatting Bundesliga
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in de Bundesliga hervat met een nederlaag tegen Borussia Mönchengladbach, 1-2. Dat de bezoekers wonnen was niet geheel onverwacht, aangezien de kampioen en koploper zwaar is getroffen door het coronavirus.
In een leeg stadion zette Robert Lewandowski Bayern na ruim een kwartier op voorsprong. Halverwege echter leidden de bezoekers al, dankzij doelpunten van Florian Neuhaus en Stefan Lainer.
Bij Bayern ontbraken dertien spelers, van wie er negen zijn besmet met het coronavirus. Onder hen doelman en aanvoerder Manuel Neuer. Op de bank zaten vooral amateurs en jeugdspelers, onder wie twee jongens van zestien, Arijon Ibrahimovic en Paul Wanner.
Jongste debutant
Wanner kwam een kwartier voor tijd als invaller binnen de lijnen. Hij was daarmee de jongste debutant ooit voor Bayern in de Bundesliga. Hij werd pas onlangs, op 23 december, zestien.
Trainer Julian Nagelsmann klaagde niet. "Als je ziet wie er bij ons in het veld staan dan denk ik dat nog veel clubs daar jaloers op zijn. Maar het was wel lastig om voldoende goed opgeleide wisselspelers mee te krijgen. De bank was wel minder dan wij gewend zijn."
Basisteam
Malik Tillman (19) was de enige debutant in het basisteam. Joshua Kimmich maakte zijn rentree bij de titelverdediger. De international was twee maanden afwezig na een besmetting.
Bij Mönchengladbach waren vier spelers absent vanwege het virus.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
9 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
13 uur geleden