Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Door corona geplaagd Bayern verliest bij hervatting Bundesliga

Door corona geplaagd Bayern verliest bij hervatting Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft het seizoen in de Bundesliga hervat met een nederlaag tegen Borussia Mönchengladbach, 1-2. Dat de bezoekers wonnen was niet geheel onverwacht, aangezien de kampioen en koploper zwaar is getroffen door het coronavirus.

In een leeg stadion zette Robert Lewandowski Bayern na ruim een kwartier op voorsprong. Halverwege echter leidden de bezoekers al, dankzij doelpunten van Florian Neuhaus en Stefan Lainer.

Bij Bayern ontbraken dertien spelers, van wie er negen zijn besmet met het coronavirus. Onder hen doelman en aanvoerder Manuel Neuer. Op de bank zaten vooral amateurs en jeugdspelers, onder wie twee jongens van zestien, Arijon Ibrahimovic en Paul Wanner.

Jongste debutant

Wanner kwam een kwartier voor tijd als invaller binnen de lijnen. Hij was daarmee de jongste debutant ooit voor Bayern in de Bundesliga. Hij werd pas onlangs, op 23 december, zestien.

Trainer Julian Nagelsmann klaagde niet. "Als je ziet wie er bij ons in het veld staan dan denk ik dat nog veel clubs daar jaloers op zijn. Maar het was wel lastig om voldoende goed opgeleide wisselspelers mee te krijgen. De bank was wel minder dan wij gewend zijn."

Basisteam

Malik Tillman (19) was de enige debutant in het basisteam. Joshua Kimmich maakte zijn rentree bij de titelverdediger. De international was twee maanden afwezig na een besmetting.

Bij Mönchengladbach waren vier spelers absent vanwege het virus.

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

6 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

7 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

8 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

8 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

9 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

9 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

14 uur geleden