Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodvonnis Iraanse profvoetballer omgezet in 26 jaar celstraf

Doodvonnis Iraanse profvoetballer omgezet in 26 jaar celstraf

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse profvoetballer Amir Nasr-Azadani is maandag veroordeeld tot een celstraf van 26 jaar. De 26-jarige speler, die uitkwam voor de clubs Iranjavan, Rah Ahan en Tractor, werd eerder nog ter dood veroordeeld nadat hij campagne had gevoerd voor vrouwenrechten en fundamentele vrijheid in zijn land. De internationale vakbond voor profvoetballers FIFPro eiste vorige maand de onmiddellijke intrekking van het doodvonnis.

Het hoofd van de gerechtelijke autoriteit in de west-centrale stad Isfahan zei eerder dat de voetballer, die sinds 18 november wordt vastgehouden, ervan wordt beschuldigd deel uit te maken van een groep van negen personen die de "fundamenten van de Islamitische Republiek Iran" wilden aanvallen, aldus het persagentschap Isna. De profvoetballer zou betrokken zijn geweest bij een incident waarbij op 16 november drie leden van de veiligheidstroepen in Isfahan om het leven kwamen.

Nasr-Azadani werd in totaal aan drie aanklachten schuldig bevonden. Volgens de Iraanse wet kan hij de straffen gelijktijdig uitzitten, wat er in de praktijk op neerkomt dat hij zestien jaar vast komt te zitten.

Massale demonstraties

In Iran vinden sinds halverwege september massale demonstraties plaats voor meer vrijheid en tegen het regime in Teheran. Bij deze protesten zijn duizenden mensen opgepakt. Verschillende mensen zijn al veroordeeld tot de doodstraf. In dezelfde zaak waarvoor Nasr-Azadani veroordeeld werd, werden maandag nog eens drie mensen ter dood veroordeeld.

De protestgolf is voor Iran de grootste in jaren en begon na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Deze vrouw van Koerdische afkomst stierf in detentie nadat ze door de moraalpolitie was opgepakt omdat ze haar hoofddoek te los zou hebben gedragen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

14 minuten geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

2 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

3 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

4 uur geleden
Axios: VS willen dat Israël oliesector Iran niet aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

5 uur geleden
Pentagon meldt 140 gewonde militairen door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.

5 uur geleden
Zelensky meldt inzet Oekraïense drone-experts in Midden-Oosten

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.

5 uur geleden