Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doodgeschoten Jerryson zette vuurwapen op hoofd van slachtoffer

Doodgeschoten Jerryson zette vuurwapen op hoofd van slachtoffer

ROTTERDAM (ANP) - De 15-jarige Jerryson die vorig jaar in Capelle aan den IJssel door de politie werd doodgeschoten na een fatbikeroof, zette kort daarvoor een geladen vuurwapen op het hoofd van het slachtoffer. De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen een medeverdachte van de roof. In deze uitspraak valt te lezen dat Jerryson ook meermaals 'Ga van je kankerfatbike af!' riep tegen het slachtoffer.

Volgens de rechtbank was de medeverdachte niet op de hoogte van het voornemen om de fatbike te stelen. Ook kan niet worden bewezen dat hij "een significante of wezenlijke bijdrage" heeft geleverd aan de roof en heeft hij zelf geen geweld gebruikt.

De rechtbank acht hem wel medeplichtig aan heling van de fatbike, omdat hij achterop sprong bij Jerryson op de fatbike die hij zojuist gestolen had zien worden. Ook wordt de jongen veroordeeld voor een aantal andere vergrijpen, waaronder bedreiging en diefstal.

Meer uit Binnenland

Vier verdachten aangehouden na vondst drugslab in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.

1 uur geleden
Vakantiedrukte op Europese wegen naar het zuiden

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.

2 uur geleden
Opvarende duwboot vermist in Amsterdam, bergingsoperatie gestart

AMSTERDAM (ANP) - Na het zinken van een duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is een opvarende vermist geraakt. Er is gezocht met een sonarboot en meerdere duikteams, maar dat heeft niets opgeleverd. Politie en veiligheidsregio gaan ervan uit dat deze persoon niet meer leeft en spreken van een bergingsoperatie.

2 uur geleden
Weeronline: gunstig loopweer voor Vierdaagsewandelaars

HOUTEN (ANP) - Het wordt komende week goed weer voor deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse. Weeronline verwacht "ronduit gunstige" weersomstandigheden voor het lopen van lange afstanden, met middagtemperaturen van 20 tot 22 graden. Dat is volgens de weerdienst iets minder warm dan gebruikelijk, als het eind juli ruim 24 graden is in de regio Nijmegen. "Die paar graden lager is iets gunstiger voor het leveren van lichamelijke inspanning, maar het is niet zo fris dat je tijdens pauzes sterk afkoelt."

4 uur geleden
Familie vraagt publiek om herinneringen aan Cees Geel te delen

De familie van de eerder deze week overleden acteur Cees Geel heeft een digitaal condoleanceregister geopend. De nabestaanden vragen ook het publiek om op deze pagina herinneringen aan Geel en zijn werk te delen.

6 uur geleden
Tweede stuntman gewond na katapultsprong op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Ook de tweede stuntman die zich op het Achterhoekse festival de Zwarte Cross heeft gewaagd aan de "katapultsprong" is gewond geraakt. Laurent Arrabito heeft bij de landing zijn enkel gebroken, meldt de organisatie vrijdagavond op Instagram. Donderdag moest collega-stuntman Jim van Nes al naar het ziekenhuis toen hij na de sprong van 75 meter verkeerd terechtkwam. Vanwege het uitvallen van de stuntmannen wordt de katapultstunt de komende dagen niet meer uitgevoerd.

13 uur geleden
Spaanse krant: Nederlandse journalist op spionagelijst Marokko

DEN HAAG (ANP) - De Marokkaanse autoriteiten hebben met hulp van hacksoftware geprobeerd journalisten te bespioneren, onder wie een Nederlandse correspondent. Dat schrijft de Spaanse krant El Confidencial op basis van een lijst die het in handen heeft met daarop mobiele nummers die de Marokkaanse inlichtingendienst tussen 2018 en 2019 probeerde te hacken.

13 uur geleden