Doodgeschoten beveiliger ggz-instelling Parnassia herdacht
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de Haagse ggz-instelling Parnassia hebben vrijdagmiddag de bij zijn werk omgekomen zorgbeveiliger herdacht. Ze vormden eerst een erehaag voor de rouwauto, die daarna naar de uitvaartplechtigheid van familie en vrienden ging. De medewerkers hielden een eigen herdenking.
De dienst was in de buitenlucht om te kunnen voldoen aan de geldende coronaregels en zodat er zoveel mogelijk mensen konden deelnemen. Bij de dienst waren onder anderen burgemeester Jan van Zanen van de gemeente Den Haag en de directeur van de Nederlandse ggz, Veronique Esman, aanwezig. De zorgbeveiliger werd herdacht als "een collega waarbij de mensen zich veilig voelden en die altijd voor de anderen zorgde". Drie gitaristen verzorgden de muziek en speelden onder meer Mad World van Tears for Fears en Something van The Beatles.
Een behandelaar van Parnassia werd vorige week maandag aangevallen door een gewapende man die een afspraak had. De 53-jarige beveiliger kwam tussenbeide. Hij werd daarbij neergeschoten door de bezoeker en overleed later aan zijn verwondingen. De schutter, een 67-jarige man uit Rijswijk, sloeg op de vlucht. Een eindje verderop maakte hij in zijn geparkeerde auto een einde aan zijn leven.
Minuut stilte
Beroepsorganisatie voor zorgprofessionals NU'91 had de hele zorgsector opgeroepen om vrijdag om 12.00 uur een minuut stilte te houden om op te staan tegen geweld tegen hulpverleners. Veel zorgmedewerkers gaven gehoor aan die oproep, aldus een woordvoerder van NU'91.
Volgens NU'91 is geweld tegen zorgprofessionals een probleem dat al jaren speelt. Juist ook binnen de psychiatrie. De beroepsorganisatie pleit er dan ook voor dat werkgevers op het gebied van veiligheid beter gaan luisteren naar de medewerkers op de werkvloer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
3 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
3 uur geleden