Doodgeschoten beveiliger ggz-instelling Parnassia herdacht
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de Haagse ggz-instelling Parnassia hebben vrijdagmiddag de bij zijn werk omgekomen zorgbeveiliger herdacht. Ze vormden eerst een erehaag voor de rouwauto, die daarna naar de uitvaartplechtigheid van familie en vrienden ging. De medewerkers hielden een eigen herdenking.
De dienst was in de buitenlucht om te kunnen voldoen aan de geldende coronaregels en zodat er zoveel mogelijk mensen konden deelnemen. Bij de dienst waren onder anderen burgemeester Jan van Zanen van de gemeente Den Haag en de directeur van de Nederlandse ggz, Veronique Esman, aanwezig. De zorgbeveiliger werd herdacht als "een collega waarbij de mensen zich veilig voelden en die altijd voor de anderen zorgde". Drie gitaristen verzorgden de muziek en speelden onder meer Mad World van Tears for Fears en Something van The Beatles.
Een behandelaar van Parnassia werd vorige week maandag aangevallen door een gewapende man die een afspraak had. De 53-jarige beveiliger kwam tussenbeide. Hij werd daarbij neergeschoten door de bezoeker en overleed later aan zijn verwondingen. De schutter, een 67-jarige man uit Rijswijk, sloeg op de vlucht. Een eindje verderop maakte hij in zijn geparkeerde auto een einde aan zijn leven.
Minuut stilte
Beroepsorganisatie voor zorgprofessionals NU'91 had de hele zorgsector opgeroepen om vrijdag om 12.00 uur een minuut stilte te houden om op te staan tegen geweld tegen hulpverleners. Veel zorgmedewerkers gaven gehoor aan die oproep, aldus een woordvoerder van NU'91.
Volgens NU'91 is geweld tegen zorgprofessionals een probleem dat al jaren speelt. Juist ook binnen de psychiatrie. De beroepsorganisatie pleit er dan ook voor dat werkgevers op het gebied van veiligheid beter gaan luisteren naar de medewerkers op de werkvloer.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheidsfinanciën staan er iets gunstiger voor dan op Prinsjesdag werd gedacht. Het begrotingstekort komt dit jaar naar verwachting niet uit op 2,1 procent van de omvang van de economie, maar op 1,8 procent. Dat staat in de najaarsnota die demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.
41 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.
43 minuten geledenWIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Simone Smit wordt de nieuwe directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD). Zij volgt Erik Akerboom op, die de functie ruim vijf jaar bekleedde.
55 minuten geleden