Dood van Bryant raakt tennissers Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De deelnemers aan de Australian Open werden maandag wakker met het nieuws dat de legendarische basketballer Kobe Bryant is overleden. Het zorgde ook in Melbourne voor een golf van ontzetting. "Mijn hart rouwt", schreef Novak Djokovic op Twitter bij een foto waarop hij samen met de Amerikaan poseert. "Kobe was een geweldige mentor en vriend van me." De Servische tennisser had zaterdag in een interview nog uitgebreid verteld over zijn goede band met Bryant, die hem mentale steun had gegeven toen Djokovic met een elleboogblessure kampte.
Bryant kwam zondag op 41-jarige leeftijd om het leven bij een helikoptercrash in Californië, in de buurt van Los Angeles. Zijn 13-jarige dochter Gianna zat ook in de helikopter. Het nieuws kwam naar buiten in de Australische nacht. Tal van tennissers betuigden hun medeleven toen ze aan het begin van de dag hoorden wat er was gebeurd. "Ik kan niet op Twitter zijn... alles wat ik zie, is Kobe", schreef Elina Svitolina, gevolgd door een huilende smiley en de hashtag #mambaout, verwijzend naar de tekst die overal stond toen Bryant in 2016 stopte met basketballen in de NBA.
"Ik werd vanochtend wakker met het vreselijke nieuws over de tragische dood van een van de grootste sporters ter wereld", aldus Rafael Nadal, de nummer 1 van de wereld. "Ik ben in shock." Tennisster Simona Halep schreef: "Jouw dood plaatst alles in perspectief. Bedankt dat je heel veel mensen hebt geïnspireerd om hun dromen na te jagen."
Grootmoedigheid
Maria Sjarapova plaatste op Twitter een foto van Bryant en Gianna. "Ik zal je grootmoedigheid en de tijd die je voor me nam op een paar moeilijke momenten in mijn carrière nooit vergeten", aldus de Russin. Naomi Osaka vertelt in een verhaaltje over haar band met Bryant, die ze haar 'grote broer' noemt. "Bedankt dat je zo bescheiden was en je niet zo 'groot' gedroeg als je bent. Bedankt dat je op moeilijke momenten aan me vroeg hoe het ging. Bedankt dat je af en toe 'gaat het goed?' naar me stuurde, omdat je weet dat het soms chaos is in mijn hoofd. Bedankt dat je me zoveel hebt geleerd in de korte tijd die ik gelukkig heb gehad om je te leren kennen. Je bent voor altijd mijn grote broer/mentor/inspirator. Ik hou van je."
Tal van topsporters hebben al van zich laten horen over de tragische dood van Bryant. Virgil van Dijk, de aanvoerder van het Nederlands elftal, schreef: "Sprakeloos, hartverscheurend! Onze gedachten zijn in deze vreselijke periode bij de familie Bryant. #MambaForever."
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
10 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
13 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
20 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden