Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dood van Bryant raakt tennissers Australian Open

Dood van Bryant raakt tennissers Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De deelnemers aan de Australian Open werden maandag wakker met het nieuws dat de legendarische basketballer Kobe Bryant is overleden. Het zorgde ook in Melbourne voor een golf van ontzetting. "Mijn hart rouwt", schreef Novak Djokovic op Twitter bij een foto waarop hij samen met de Amerikaan poseert. "Kobe was een geweldige mentor en vriend van me." De Servische tennisser had zaterdag in een interview nog uitgebreid verteld over zijn goede band met Bryant, die hem mentale steun had gegeven toen Djokovic met een elleboogblessure kampte.

Bryant kwam zondag op 41-jarige leeftijd om het leven bij een helikoptercrash in Californië, in de buurt van Los Angeles. Zijn 13-jarige dochter Gianna zat ook in de helikopter. Het nieuws kwam naar buiten in de Australische nacht. Tal van tennissers betuigden hun medeleven toen ze aan het begin van de dag hoorden wat er was gebeurd. "Ik kan niet op Twitter zijn... alles wat ik zie, is Kobe", schreef Elina Svitolina, gevolgd door een huilende smiley en de hashtag #mambaout, verwijzend naar de tekst die overal stond toen Bryant in 2016 stopte met basketballen in de NBA.

"Ik werd vanochtend wakker met het vreselijke nieuws over de tragische dood van een van de grootste sporters ter wereld", aldus Rafael Nadal, de nummer 1 van de wereld. "Ik ben in shock." Tennisster Simona Halep schreef: "Jouw dood plaatst alles in perspectief. Bedankt dat je heel veel mensen hebt geïnspireerd om hun dromen na te jagen."

Grootmoedigheid

Maria Sjarapova plaatste op Twitter een foto van Bryant en Gianna. "Ik zal je grootmoedigheid en de tijd die je voor me nam op een paar moeilijke momenten in mijn carrière nooit vergeten", aldus de Russin. Naomi Osaka vertelt in een verhaaltje over haar band met Bryant, die ze haar 'grote broer' noemt. "Bedankt dat je zo bescheiden was en je niet zo 'groot' gedroeg als je bent. Bedankt dat je op moeilijke momenten aan me vroeg hoe het ging. Bedankt dat je af en toe 'gaat het goed?' naar me stuurde, omdat je weet dat het soms chaos is in mijn hoofd. Bedankt dat je me zoveel hebt geleerd in de korte tijd die ik gelukkig heb gehad om je te leren kennen. Je bent voor altijd mijn grote broer/mentor/inspirator. Ik hou van je."

Tal van topsporters hebben al van zich laten horen over de tragische dood van Bryant. Virgil van Dijk, de aanvoerder van het Nederlands elftal, schreef: "Sprakeloos, hartverscheurend! Onze gedachten zijn in deze vreselijke periode bij de familie Bryant. #MambaForever."

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

2 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

7 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

9 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

9 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

9 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

12 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

13 uur geleden