Donors zeggen 1,5 miljard dollar aan noodhulp toe voor Soedan
GENÈVE (ANP/AFP) - Op een VN-donorconferentie hebben deelnemers bijna 1,5 miljard dollar aan noodhulp toegezegd om de humanitaire crisis in Soedan aan te pakken en om de buurlanden te helpen met de vluchtelingenopvang.
Volgens VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths is "aanhoudende financiële steun nodig" en hij hoopt dat Soedan "bovenaan onze prioriteitenlijst blijft staan." Het bedrag dat maandag werd toegezegd is nog altijd minder dan de helft van wat volgens hulpverleners nodig is. VN-baas António Guterres sprak van een "Soedanese neergang in dood en verderf in ongekende omvang en snelheid".
De conferentie werd gehouden op de tweede dag van een wapenstilstand van 72 uur. Sinds 15 april gaat Soedan gebukt onder een bloedig conflict tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF). Meer dan 25 miljoen mensen, meer dan de helft van de bevolking, hebben hulp nodig volgens de VN. Zo'n 2,5 miljoen mensen zijn ontheemd door het conflict. Ongeveer 550.000 mensen hebben hun toevlucht gezocht tot buurlanden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
2 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
6 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
11 uur geleden