Donors zeggen 1,5 miljard dollar aan noodhulp toe voor Soedan
GENÈVE (ANP/AFP) - Op een VN-donorconferentie hebben deelnemers bijna 1,5 miljard dollar aan noodhulp toegezegd om de humanitaire crisis in Soedan aan te pakken en om de buurlanden te helpen met de vluchtelingenopvang.
Volgens VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths is "aanhoudende financiële steun nodig" en hij hoopt dat Soedan "bovenaan onze prioriteitenlijst blijft staan." Het bedrag dat maandag werd toegezegd is nog altijd minder dan de helft van wat volgens hulpverleners nodig is. VN-baas António Guterres sprak van een "Soedanese neergang in dood en verderf in ongekende omvang en snelheid".
De conferentie werd gehouden op de tweede dag van een wapenstilstand van 72 uur. Sinds 15 april gaat Soedan gebukt onder een bloedig conflict tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF). Meer dan 25 miljoen mensen, meer dan de helft van de bevolking, hebben hulp nodig volgens de VN. Zo'n 2,5 miljoen mensen zijn ontheemd door het conflict. Ongeveer 550.000 mensen hebben hun toevlucht gezocht tot buurlanden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
7 uur geleden