Donors zeggen 1,5 miljard dollar aan noodhulp toe voor Soedan
GENÈVE (ANP/AFP) - Op een VN-donorconferentie hebben deelnemers bijna 1,5 miljard dollar aan noodhulp toegezegd om de humanitaire crisis in Soedan aan te pakken en om de buurlanden te helpen met de vluchtelingenopvang.
Volgens VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths is "aanhoudende financiële steun nodig" en hij hoopt dat Soedan "bovenaan onze prioriteitenlijst blijft staan." Het bedrag dat maandag werd toegezegd is nog altijd minder dan de helft van wat volgens hulpverleners nodig is. VN-baas António Guterres sprak van een "Soedanese neergang in dood en verderf in ongekende omvang en snelheid".
De conferentie werd gehouden op de tweede dag van een wapenstilstand van 72 uur. Sinds 15 april gaat Soedan gebukt onder een bloedig conflict tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF). Meer dan 25 miljoen mensen, meer dan de helft van de bevolking, hebben hulp nodig volgens de VN. Zo'n 2,5 miljoen mensen zijn ontheemd door het conflict. Ongeveer 550.000 mensen hebben hun toevlucht gezocht tot buurlanden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
3 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
13 uur geleden