Donors zeggen 1,5 miljard dollar aan noodhulp toe voor Soedan
GENÈVE (ANP/AFP) - Op een VN-donorconferentie hebben deelnemers bijna 1,5 miljard dollar aan noodhulp toegezegd om de humanitaire crisis in Soedan aan te pakken en om de buurlanden te helpen met de vluchtelingenopvang.
Volgens VN-noodhulpcoördinator Martin Griffiths is "aanhoudende financiële steun nodig" en hij hoopt dat Soedan "bovenaan onze prioriteitenlijst blijft staan." Het bedrag dat maandag werd toegezegd is nog altijd minder dan de helft van wat volgens hulpverleners nodig is. VN-baas António Guterres sprak van een "Soedanese neergang in dood en verderf in ongekende omvang en snelheid".
De conferentie werd gehouden op de tweede dag van een wapenstilstand van 72 uur. Sinds 15 april gaat Soedan gebukt onder een bloedig conflict tussen het leger en de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF). Meer dan 25 miljoen mensen, meer dan de helft van de bevolking, hebben hulp nodig volgens de VN. Zo'n 2,5 miljoen mensen zijn ontheemd door het conflict. Ongeveer 550.000 mensen hebben hun toevlucht gezocht tot buurlanden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
4 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
11 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
18 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
40 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geleden