Donoren: we laten inwoners Beiroet niet in de steek
PARIJS (ANP/RTR) - Hoewel er nog geen akkoord is bereikt over het bedrag aan humanitaire steun aan Libanon, hebben de deelnemers aan de donorconferentie al wel verklaard dat ze de getroffen inwoners niet in de steek zullen laten en een substantieel bedrag beschikbaar zullen stellen.
"De hulp moet snel komen, voldoende en in overeenstemming met de behoeften van Libanon zijn en rechtstreeks aan de Libanese bevolking worden geleverd, met de grootst mogelijke efficiëntie en transparantie", zo is te lezen in het communiqué.
Op de conferentie wordt gesproken over de hulp aan Libanon. Dat land verkeerde al in een ernstige economische crisis vóór de verwoestende explosie van afgelopen week. Financiële hulp aan de Libanese autoriteiten ligt echter gevoelig, omdat veel Libanezen die als corrupt en ineffectief zien.
De Franse president Emmanuel Macron bracht na de ramp een bezoek aan Libanon en beloofde daar dat de internationale steun niet in "corrupte handen" zou belanden. Macron pleitte zondag op de online donorconferentie voor een coördinerende rol voor de Verenigde Naties.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
16 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
19 uur geleden