Donderdagochtend zekerheid over aantal asielzoekers in Ter Apel
TER APEL (ANP) - Donderdagochtend wordt duidelijk hoeveel mensen er in de nacht van woensdag op donderdag in het aanmeldcentrum in Ter Apel waren. Vanaf middernacht mogen daar maximaal 2000 asielzoekers verblijven, maar het COA laat weten dat op dat moment niet wordt geteld. Hoeveel mensen er om middernacht in Ter Apel waren, wordt na 09.00 uur duidelijk, zo benadrukt een woordvoerder.
Ook de gemeente Westerwolde zegt dat de aantallen weliswaar donderdagochtend bekend worden, maar dat het wel gaat om de aantallen van middernacht.
Voor iedere dag dat het aantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel wordt overschreden, moet het COA vanaf donderdag een dwangsom van 15.000 euro betalen, bepaalde de rechter vorige maand. COA-bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker zei eerder op woensdag te verwachten dat het COA zal voldoen aan die uitspraak van de rechter, maar hij hield nog wel een slag om de arm.
Walibi Holland
Ook in EenVandaag benadrukte Schoenmaker woensdagavond dat het "kielekiele" wordt. "Er gaan meer mensen uit dan er binnenkomen", zei hij in het actualiteitenprogramma van AVROTROS. "Zoals het er nu voor staat lukt het, maar de definitieve cijfers weten we morgenochtend."
Er lopen nog gesprekken met een aantal kleinere opvanglocaties waar mogelijk deze week mensen uit Ter Apel naartoe kunnen. Eerder werd al bekend dat de gemeente Dronten zeker 240 plekken beschikbaar stelt op het evenemententerrein van Walibi Holland in Biddinghuizen.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
7 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
7 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
8 uur geleden