Donderdagavond code oranje in hele land om storm, behalve Limburg
DE BILT (ANP) - Op Limburg na geldt donderdagavond in het hele land code oranje vanwege storm Louis, meldt het KNMI. Vanaf 19.00 uur trekt storm Louis over Zeeland en daarna gaat de storm richting het noordoosten. Storm Louis verlaat het land rond 01.00 uur of 02.00 uur vanuit Groningen.
Het KNMI waarschuwt voor (onweers)buien en zware windstoten van zo'n 100 kilometer per uur. Voor de kust, het IJsselmeer en de Wadden zijn windstoten van zo'n 120 kilometer per uur voorspeld.
Rijkswaterstaat raadt mensen aan "indien mogelijk" niet de weg op te gaan. Wie wel de weg op moet, doet er goed aan de rijstijl aan te passen door extra afstand te houden. Ook moeten bestuurders bedacht zijn op onverwachte remacties, rondvliegende spullen en windstoten die voertuigen op een andere rijstrook kunnen drukken. Hogere voertuigen zijn extra kwetsbaar, net als vrachtwagens zonder lading, caravans en motorrijders.
Veiligheidsregio's
De melding van het KNMI is voor veel veiligheidsregio's aanleiding om mensen tips te geven om schade te voorkomen en te informeren welk telefoonnummer waarvoor gebeld kan worden. Zo wordt gevraagd 112 alleen te bellen in levensbedreigende situaties en bij instortingsgevaar. Als de brandweer zonder spoed nodig is, kan het nummer 0900-0904 worden gebeld.
Door bijvoorbeeld ramen aan de windzijde te sluiten kan schade worden voorkomen, luiken en tuinmeubilair moeten stevig vastgezet worden. Auto's kunnen het beste uit de wind en uit de buurt van bomen en schuttingen worden gezet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
5 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
8 uur geleden