Donderdagavond code oranje in hele land om storm, behalve Limburg
DE BILT (ANP) - Op Limburg na geldt donderdagavond in het hele land code oranje vanwege storm Louis, meldt het KNMI. Vanaf 19.00 uur trekt storm Louis over Zeeland en daarna gaat de storm richting het noordoosten. Storm Louis verlaat het land rond 01.00 uur of 02.00 uur vanuit Groningen.
Het KNMI waarschuwt voor (onweers)buien en zware windstoten van zo'n 100 kilometer per uur. Voor de kust, het IJsselmeer en de Wadden zijn windstoten van zo'n 120 kilometer per uur voorspeld.
Rijkswaterstaat raadt mensen aan "indien mogelijk" niet de weg op te gaan. Wie wel de weg op moet, doet er goed aan de rijstijl aan te passen door extra afstand te houden. Ook moeten bestuurders bedacht zijn op onverwachte remacties, rondvliegende spullen en windstoten die voertuigen op een andere rijstrook kunnen drukken. Hogere voertuigen zijn extra kwetsbaar, net als vrachtwagens zonder lading, caravans en motorrijders.
Veiligheidsregio's
De melding van het KNMI is voor veel veiligheidsregio's aanleiding om mensen tips te geven om schade te voorkomen en te informeren welk telefoonnummer waarvoor gebeld kan worden. Zo wordt gevraagd 112 alleen te bellen in levensbedreigende situaties en bij instortingsgevaar. Als de brandweer zonder spoed nodig is, kan het nummer 0900-0904 worden gebeld.
Door bijvoorbeeld ramen aan de windzijde te sluiten kan schade worden voorkomen, luiken en tuinmeubilair moeten stevig vastgezet worden. Auto's kunnen het beste uit de wind en uit de buurt van bomen en schuttingen worden gezet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tegen Ali B is donderdag een celstraf van dertig maanden geëist in het hoger beroep van zijn zedenzaak. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan een aanranding en twee verkrachtingen.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in het hoger beroep van de zedenzaak tegen Ali B gevraagd om de artiest vrij te spreken van het aanranden van Jill Helena. Op de tweede zittingsdag heeft het OM aangegeven dat er in hoger beroep geen aanvullend bewijs is gevonden voor de aanklacht.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De verkiezingsuitslag in het Zuid-Hollandse Gorinchem is formeel vastgesteld, ondanks vermoedens van stemfraude. Dat heeft het Centraal Stembureau (CSB) onder leiding van burgemeester Reinie Melissant donderdagochtend bekendgemaakt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten donderdag veel minder asielzoekers dan in de afgelopen dagen. Het aantal daalde van 2170 naar 2074. Dat betekent dat er in de afgelopen dag 96 plekken zijn vrijgekomen. Het is niet bekend waar de asielzoekers naartoe zijn gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders hebben vorig jaar 10.341 meldingen gekregen dat mensen waren overleden door euthanasie. Dat is bijna 4 procent meer dan het jaar ervoor, toen er 9958 meldingen over euthanasie kwamen. De Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE) geven geen verklaring voor de toename, dat is volgens een woordvoerster "niet aan de RTE". Voorzitter Mariëtte Moussault stelt in het jaarverslag wel dat het aantal meldingen van euthanasie al jaren stijgt, "maar dit jaar is die stijging lager dan voorgaande jaren".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ali B is ook op de tweede dag van het hoger beroep aanwezig. De rapper, die terechtstaat voor twee aanrandingen en twee verkrachtingen, arriveerde rond 9.00 uur bij het gerechtshof in Amsterdam.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het wordt voor patiënten steeds duurder om naar ziekenhuis, huisarts of andere zorgverlener te reizen. Door de stijgende brandstofprijzen en hoge parkeertarieven kunnen de kosten behoorlijk oplopen voor mensen die vaak zorg nodig hebben. Patiëntenfederatie Nederland roept zorgaanbieders op om de zorg digitaal aan te bieden waar dat kan en meer mee te denken met hun patiënten.
4 uur geleden