Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Donderdagavond code oranje in hele land om storm, behalve Limburg

Donderdagavond code oranje in hele land om storm, behalve Limburg

DE BILT (ANP) - Op Limburg na geldt donderdagavond in het hele land code oranje vanwege storm Louis, meldt het KNMI. Vanaf 19.00 uur trekt storm Louis over Zeeland en daarna gaat de storm richting het noordoosten. Storm Louis verlaat het land rond 01.00 uur of 02.00 uur vanuit Groningen.

Het KNMI waarschuwt voor (onweers)buien en zware windstoten van zo'n 100 kilometer per uur. Voor de kust, het IJsselmeer en de Wadden zijn windstoten van zo'n 120 kilometer per uur voorspeld.

Rijkswaterstaat raadt mensen aan "indien mogelijk" niet de weg op te gaan. Wie wel de weg op moet, doet er goed aan de rijstijl aan te passen door extra afstand te houden. Ook moeten bestuurders bedacht zijn op onverwachte remacties, rondvliegende spullen en windstoten die voertuigen op een andere rijstrook kunnen drukken. Hogere voertuigen zijn extra kwetsbaar, net als vrachtwagens zonder lading, caravans en motorrijders.

Veiligheidsregio's

De melding van het KNMI is voor veel veiligheidsregio's aanleiding om mensen tips te geven om schade te voorkomen en te informeren welk telefoonnummer waarvoor gebeld kan worden. Zo wordt gevraagd 112 alleen te bellen in levensbedreigende situaties en bij instortingsgevaar. Als de brandweer zonder spoed nodig is, kan het nummer 0900-0904 worden gebeld.

Door bijvoorbeeld ramen aan de windzijde te sluiten kan schade worden voorkomen, luiken en tuinmeubilair moeten stevig vastgezet worden. Auto's kunnen het beste uit de wind en uit de buurt van bomen en schuttingen worden gezet.

Meer uit Binnenland

Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

3 uur geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

3 uur geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

4 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

5 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

8 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

8 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

10 uur geleden