Donderdag staking autogarages en fietsenmakers regio Groningen
GRONINGEN (ANP) - Werknemers van onder meer garagebedrijven, fietsenmakers en autodealers in de regio Groningen gaan donderdag voor 24 uur staken in een cao-conflict tussen vakbonden FNV en CNV en brancheorganisatie BOVAG. Dinsdag wordt al het werk neergelegd in Ridderkerk om de eisen voor een hoger loon kracht bij te zetten. Door die acties kunnen mensen langer moeten wachten op onderhoudsbeurten van auto's of reparaties van fietsen.
De bonden eisen onder meer een loonsverhoging van minimaal 6 procent. FNV en CNV riepen tot stakingen op nadat vrijdagnacht een ultimatum aan BOVAG verliep. De sector telt ruim 84.500 werknemers.
CNV-onderhandelaar Nicole Engmann zegt dat werknemers van motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven door BOVAG "in de kou worden gezet". "Ze willen in hun nieuwe cao graag een loonsverhoging waarmee ze niet hoeven inleveren op de inflatie."
Personeelstekorten
Ook wijst ze op personeelstekorten en hoge werkdruk. "Om die op te lossen moet je de branche juist aantrekkelijker maken om in te werken. Daar heb je een goede cao voor nodig."
BOVAG heeft gezegd de stakingen jammer te vinden en dat de looneisen onrealistisch en onverantwoord zijn. "In de vorige cao is immers al een hele forse loonsverhoging van opgeteld gemiddeld 10,5 procent afgesproken. Dat was een eenmalige uitschieter om de forse inflatie te compenseren en de branche aantrekkelijk te houden", aldus de organisatie.
De bonden hebben aangegeven door te zullen gaan met regionale stakingen totdat BOVAG in beweging komt. "We gaan net zo lang door tot we van de werkgevers horen dat ze bereid zijn stappen in onze richting te zetten", zegt Engmann. Het plan zou dan zijn om elke week meerdere dagen per regio te staken.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.
8 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israƫlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.
22 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het totaalaantal overnachtingen in de Europese Unie, geboekt via platforms zoals Airbnb en Booking, is opnieuw flink gestegen. Over heel 2025 brachten gasten in totaal bijna 1 miljard nachten door in online via dergelijke platforms geboekte accommodaties voor korte verblijven, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.
50 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Door de sterke prijsstijging van autobrandstoffen is de verkoop van tweedehands elektrische auto's in maart met bijna 50 procent omhooggeschoten vergeleken met de voorgaande maand. Vorige maand wisselden 13.843 gebruikte elektrische auto's van eigenaar, maakte autobrancheorganisatie BOVAG bekend op basis van cijfers van databedrijf RDC. Vergeleken met maart vorig jaar verdubbelde het aantal verkochte elektrische occasions.
52 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Belangrijke Duitse onderzoeksinstituten hebben hun groeiverwachtingen voor de Duitse economie voor dit jaar ruimschoots gehalveerd. Ze waarschuwen dat de stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten de grootste economie van Europa hard zal treffen.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Stroom opslaan in batterijen wordt aantrekkelijker door de forse dagelijkse schommelingen op de stroommarkt. Tot die conclusie komt Energieopwek.nl, dat de energiemarkt op de voet volgt. De stroomproductie uit hernieuwbare bronnen lag in het eerste kwartaal ruim 11 procent hoger dan vorig jaar in dezelfde periode, becijfert het platform verder.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft bij een nieuwe investeringsronde 122 miljard dollar opgehaald. Het bedrijf achter ChatGPT is daarmee 852 miljard dollar waard, aldus OpenAI. Voor het eerst haalde het AI-bedrijf geld bij individuele beleggers op.
2 uur geleden