Donderdag mogelijk eerste warme dag van het jaar
DE BILT (ANP) - Donderdag kan mogelijk de eerste lokale warme dag van het jaar worden. Volgens Weeronline wordt het vanaf volgende week prima lenteweer. Mocht donderdag het kwik niet boven de 20 graden uitkomen, dan zijn er vrijdag en zaterdag nieuwe kansen.
Vanaf maandag stijgt de temperatuur naar een graad of 15. Er is een mix van zon en wolkenvelden. Het is de opmaat naar zonniger en warmer weer vanaf woensdag. De wind draait naar het oosten en voert warme lucht aan. Het kwik loopt op naar 14 tot 18 graden. Vooral in het zuiden van het land wordt het warm. Daar kan het mogelijk voor het eerst 20 graden worden en dat zou dan de eerste lokale warme dag van het jaar opleveren.
Mocht het donderdag niet lukken, dan heeft Weeronline goede hoop dat het vrijdag en zaterdag wel lukt. Volgens de weermodellen waarvan het weerbureau uitgaat, wordt het volgende week vrijdag op veel plaatsen in het land 19 tot 21 graden. Zaterdag staan nu lokaal waarden van 22 tot 23 graden op het programma.
Eerste officiële warme dag
Als die waarden worden gehaald, dan ligt een eerste officiële warme dag ook in het verschiet. Het moet dan op het hoofdstation in De Bilt 20 graden of warmer worden. Het is nog even afwachten of dat echt gaat lukken, maar dat het komende week warmer wordt is wel duidelijk.
Komt er volgende week een lokale of officiële warme dag, dan is dat aan de late kant. Normaal stijgt het kwik rond 4 april ergens in het land voor het eerst tot boven 20 graden, in De Bilt is het gemiddeld op 13 april het geval.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.
6 uur geledenURK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet. De brandende zeilboot is gezonken.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.
11 uur geledenBLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.
12 uur geleden