Donderdag mogelijk eerste warme dag van het jaar
DE BILT (ANP) - Donderdag kan mogelijk de eerste lokale warme dag van het jaar worden. Volgens Weeronline wordt het vanaf volgende week prima lenteweer. Mocht donderdag het kwik niet boven de 20 graden uitkomen, dan zijn er vrijdag en zaterdag nieuwe kansen.
Vanaf maandag stijgt de temperatuur naar een graad of 15. Er is een mix van zon en wolkenvelden. Het is de opmaat naar zonniger en warmer weer vanaf woensdag. De wind draait naar het oosten en voert warme lucht aan. Het kwik loopt op naar 14 tot 18 graden. Vooral in het zuiden van het land wordt het warm. Daar kan het mogelijk voor het eerst 20 graden worden en dat zou dan de eerste lokale warme dag van het jaar opleveren.
Mocht het donderdag niet lukken, dan heeft Weeronline goede hoop dat het vrijdag en zaterdag wel lukt. Volgens de weermodellen waarvan het weerbureau uitgaat, wordt het volgende week vrijdag op veel plaatsen in het land 19 tot 21 graden. Zaterdag staan nu lokaal waarden van 22 tot 23 graden op het programma.
Eerste officiële warme dag
Als die waarden worden gehaald, dan ligt een eerste officiële warme dag ook in het verschiet. Het moet dan op het hoofdstation in De Bilt 20 graden of warmer worden. Het is nog even afwachten of dat echt gaat lukken, maar dat het komende week warmer wordt is wel duidelijk.
Komt er volgende week een lokale of officiële warme dag, dan is dat aan de late kant. Normaal stijgt het kwik rond 4 april ergens in het land voor het eerst tot boven 20 graden, in De Bilt is het gemiddeld op 13 april het geval.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.
21 minuten geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie deelt nog niets over de verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord. Daarbij kwam een medewerker van het Justitieel Complex Zaanstad om het leven. De verdachte zit in beperkingen en mag daardoor alleen contact hebben met zijn advocaat, meldt de politie.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In de nachtopvanglocaties voor asielzoekers in het Groningse Warffum en het Drentse Zuidwolde was het in de nacht van vrijdag op zaterdag minder druk dan voorgaande nachten. Volgens het Rode Kruis sliepen er in totaal 113 mensen; 43 in Warffum en 70 in Zuidwolde.
3 uur geledenSCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.
7 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".
10 uur geleden