Donderdag meer duidelijkheid over failliet Didi
AMSTERDAM (ANP) - De curator van de failliete kledingwinkelketen Didi krijgt donderdag meer duidelijkheid over de mogelijkheden voor een doorstart. Dan verstrijkt een deadline voor gegadigden om in grote lijnen hun plannen voor een doorstart te presenteren.
Aan zeker acht mogelijke partijen zijn documenten met informatie over de modeketen verstuurd. Op basis daarvan kunnen ze een indicatief bod doen voor een doorstart. De curator beslist dan of er levensvatbare voorstellen tussen zitten waarover verder kan worden gepraat.
Didi werd een week geleden failliet verklaard. De keten leed al enkele jaren verlies, onder andere door felle concurrentie in de winkelstraat en onlineverkoop. Het bestuur van Didi had uitstel van betaling aangevraagd in de hoop een koper te vinden voor de keten, maar de financiële situatie bleek slechter dan gedacht.
De 81 winkels van de failliete keten zijn nog open. Ze kunnen bij de huidige stand van zaken nog maximaal vijf weken open blijven. Over die periode krijgen de ruim 500 werknemers nog salaris uitbetaald. De webwinkel van Didi is nog altijd buiten bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.
3 uur geleden