Donderdag geen formatiegesprekken bij Hamer door 'volle agenda's'
DEN HAAG (ANP) - Donderdag zijn er geen gesprekken met de partijen die in beeld zijn voor de formatie en informateur Mariëtte Hamer. Volgens ingewijden is het vanwege drukke agenda's niet mogelijk om bij de informateur langs te gaan.
De bronnen konden niet precies zeggen wat de gesprekken in de weg staat. Maar partijleiders Sigrid Kaag (D66) en Mark Rutte (VVD) zijn als respectievelijk demissionair minister van Buitenlandse Zaken en premier nauw betrokken bij de crisisaanpak omtrent Afghanistan. Vorige week werden formatiegesprekken al kort afgebroken vanwege crisisoverleg over het land.
De situatie in Afghanistan verergerde donderdag, na een vermoedelijke zelfmoordaanslag bij de luchthaven van de hoofdstad Kabul. Daarvoor werd bekend dat het vliegveld gesloten is en Nederland niet langer mensen kan evacueren.
Woensdag spraken Kaag en Rutte met partijleiders Gert-Jan Segers (ChristenUnie) en Wopke Hoekstra (CDA). Segers ziet de kloof tussen zijn partij en de VVD en D66 groter worden en noemt het document waar ze aan gewerkt hebben "duidelijk liberaal". Hij wil dat Rutte en Kaag de knoop doorhakken of ze nog verder met de ChristenUnie willen praten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
1 dag geleden