Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Donderdag geen formatiegesprekken bij Hamer door 'volle agenda's'

Donderdag geen formatiegesprekken bij Hamer door 'volle agenda's'

DEN HAAG (ANP) - Donderdag zijn er geen gesprekken met de partijen die in beeld zijn voor de formatie en informateur Mariëtte Hamer. Volgens ingewijden is het vanwege drukke agenda's niet mogelijk om bij de informateur langs te gaan.

De bronnen konden niet precies zeggen wat de gesprekken in de weg staat. Maar partijleiders Sigrid Kaag (D66) en Mark Rutte (VVD) zijn als respectievelijk demissionair minister van Buitenlandse Zaken en premier nauw betrokken bij de crisisaanpak omtrent Afghanistan. Vorige week werden formatiegesprekken al kort afgebroken vanwege crisisoverleg over het land.

De situatie in Afghanistan verergerde donderdag, na een vermoedelijke zelfmoordaanslag bij de luchthaven van de hoofdstad Kabul. Daarvoor werd bekend dat het vliegveld gesloten is en Nederland niet langer mensen kan evacueren.

Woensdag spraken Kaag en Rutte met partijleiders Gert-Jan Segers (ChristenUnie) en Wopke Hoekstra (CDA). Segers ziet de kloof tussen zijn partij en de VVD en D66 groter worden en noemt het document waar ze aan gewerkt hebben "duidelijk liberaal". Hij wil dat Rutte en Kaag de knoop doorhakken of ze nog verder met de ChristenUnie willen praten.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

13 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

13 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

15 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

16 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

16 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

17 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

17 uur geleden