Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Donderdag geen formatiegesprekken bij Hamer door 'volle agenda's'

Donderdag geen formatiegesprekken bij Hamer door 'volle agenda's'

DEN HAAG (ANP) - Donderdag zijn er geen gesprekken met de partijen die in beeld zijn voor de formatie en informateur Mariëtte Hamer. Volgens ingewijden is het vanwege drukke agenda's niet mogelijk om bij de informateur langs te gaan.

De bronnen konden niet precies zeggen wat de gesprekken in de weg staat. Maar partijleiders Sigrid Kaag (D66) en Mark Rutte (VVD) zijn als respectievelijk demissionair minister van Buitenlandse Zaken en premier nauw betrokken bij de crisisaanpak omtrent Afghanistan. Vorige week werden formatiegesprekken al kort afgebroken vanwege crisisoverleg over het land.

De situatie in Afghanistan verergerde donderdag, na een vermoedelijke zelfmoordaanslag bij de luchthaven van de hoofdstad Kabul. Daarvoor werd bekend dat het vliegveld gesloten is en Nederland niet langer mensen kan evacueren.

Woensdag spraken Kaag en Rutte met partijleiders Gert-Jan Segers (ChristenUnie) en Wopke Hoekstra (CDA). Segers ziet de kloof tussen zijn partij en de VVD en D66 groter worden en noemt het document waar ze aan gewerkt hebben "duidelijk liberaal". Hij wil dat Rutte en Kaag de knoop doorhakken of ze nog verder met de ChristenUnie willen praten.

Meer uit Politiek

GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd.

25 minuten geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

5 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

20 uur geleden
Coalitie verheugd over geclaimde verkiezingsoverwinning Magyar

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.

20 uur geleden
Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

3 dagen geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

3 dagen geleden