Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Donatie van NFL-club San Francisco 49ers valt verkeerd

Donatie van NFL-club San Francisco 49ers valt verkeerd

SAN FRANCISCO (ANP) - Het was bedoeld als een mooi gebaar, maar de donatie van American footballclub San Francisco 49ers viel bij heel wat Amerikanen verkeerd. Eigenaar Jed York maakte in een verklaring op de sociale media van de 49ers bekend dat zijn club 1 miljoen dollar doneert aan "lokale en nationale organisaties die zich inzetten voor verandering", naar aanleiding van de dood van George Floyd, de zwarte man die overleed nadat hij op hardhandige wijze was opgepakt door de politie. York werd er echter fijntjes aan herinnerd dat hij enkele jaren geleden de protesterende Colin Kaepernick min of meer aan de kant schoof.

"Mensen in ons land hebben pijn. De emoties zijn rauw, en terecht. De afgelopen weken zijn er gruwelijke daden gepleegd. Voordat we een ingrijpende verandering kunnen realiseren, moeten we de moed hebben om eerst het probleem te erkennen: zwarte mannen, vrouwen en kinderen en onderdrukte minderheden worden nog steeds systematisch gediscrimineerd", schreef York.

Op Twitter plaatsten veel mensen als reactie een foto van Kaepernick, oud-speler van de 49ers, die op één knie zit. "Niemand wil jouw geld Jed, we willen rechtvaardigheid", schreef Eric Reid, oud-speler van de 49ers. Volgens Reid smeekte York hem in 2016 om niet net als Kaepernick tijdens het spelen van het Amerikaanse volkslied als protest op één knie te gaan zitten.

Protest

Kaepernick speelde tussen 2011 en 2016 voor de 49ers. Tijdens zijn laatste seizoen knielde de American footballer regelmatig tijdens het spelen van het Amerikaanse volkslied. Het was zijn manier om te protesteren tegen politiegeweld tegen vooral zwarte Amerikanen. Kaepernick kreeg bijval van heel wat collega's, onder wie Reid. President Donald Trump was echter woest en betichtte Kaepernick en diens medestanders van een gebrek aan respect.

San Francisco 49ers nam aan het einde van dat jaar afscheid van Kaepernick, die als symbool van de protestbeweging tot zijn eigen frustratie nergens meer aan de bak kon. Volgens Kaepernick was er sprake van een samenzwering tussen de NFL-clubs.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

3 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

3 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

12 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

15 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

17 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

18 uur geleden
Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

19 uur geleden