Donald Trump steunt Viktor Orbán in Hongaarse verkiezingsstrijd
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft per e-mail zijn steun aan de Hongaarse premier Viktor Orbán uitgesproken in de aanloop naar de verkiezingen dit voorjaar. "Hij is een sterke leider en wordt door iedereen gerespecteerd", schreef Trump in een maandag verzonden verklaring. "Hij heeft mijn volledige steun en goedkeuring voor zijn herverkiezing als premier."
Het is voor Trump een wederdienst. Orbán steunde Trump zowel tijdens de succesvolle verkiezingen van 2016 als tijdens de mislukte poging in 2020 om in het Witte Huis te blijven.
De Hongaarse premier heeft bij de naar verwachting in april te houden verkiezingen voor het eerst te maken met een eendrachtige oppositie. Daardoor wordt zijn herverkiezing voor een vierde termijn als premier sinds 2010 een hele uitdaging.
Orbán was de enige regeringsleider in de Europese Unie die vorige maand niet door de Amerikaanse president Joe Biden werd uitgenodigd voor een virtuele top over de toestand van de democratie in de wereld. De Hongaarse premier krijgt van andere EU-landen steeds vaker kritiek op zijn autocratisch getinte beleid en de aantasting van de rechtsstaat.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
8 uur geleden