Domklokken eren woensdag slachtoffers tramaanslag
UTRECHT (ANP) - Utrecht herdenkt woensdag op ingetogen wijze de tramaanslag die de stad een jaar eerder trof. Om precies 10.43 uur, het moment dat schutter Gökmen T. het vuur opende op onschuldige reizigers, luiden de klokken van de Domtoren een minuut stilte in ter ere van de slachtoffers die vielen.
In de minuten voorafgaand spreekt burgemeester Jan van Zanen de Utrechters toe via de lokale zender RTV Utrecht. De vlaggen op het stadhuis, stadskantoor en wijkcentrum hangen halfstok. Er zou aanvankelijk een openbare herdenking op het 24 Oktoberplein - de plek van de aanslag - zijn, maar die gaat door het uitbreken van het coronavirus niet door.
Woensdag is ook een jaar na dato een speciale herinneringsplek op het 24 Oktoberplein gereed. Het ontwerp verbeeldt de golf van ongeloof en verdriet die door de stad ging na het schietincident.
Bij deze aanslag in Kanaleneiland kwamen vier mensen om het leven. Vrijdag doet de rechtbank in Utrecht uitspraak in de rechtszaak tegen de verdachte die geen enkel berouw of mededogen heeft getoond. Het Openbaar Ministerie eiste een levenslange gevangenisstraf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
5 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
14 uur geleden