Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dominique Pelicot niet in beroep tegen straf in verkrachtingszaak

Dominique Pelicot niet in beroep tegen straf in verkrachtingszaak

AVIGNON (ANP/AFP) - Dominique Pelicot gaat niet in beroep tegen zijn gevangenisstraf in de spraakmakende Franse verkrachtingszaak. De rechter veroordeelde hem eerder deze maand tot twintig jaar cel, omdat hij jarenlang zijn vrouw Gisèle Pelicot drogeerde, verkrachtte en liet verkrachten.

Volgens de advocaten van de 72-jarige veroordeelde legt hij zich neer bij dat vonnis. Het was de maximale straf die hij had kunnen krijgen.

Gisèle Pelicot is in Frankrijk uitgegroeid tot een icoon voor slachtoffers van seksueel misbruik. Ze koos bewust voor een openbaar proces, zodat iedereen kon zien wat er gebeurd was. Ze stelde dat niet zij, maar de daders degenen waren die zich moesten schamen voor het misbruik.

Naast Dominique Pelicot werden nog vijftig andere mannen veroordeeld voor het verkrachten van Gisèle Pelicot. Zij kregen celstraffen van drie tot vijftien jaar.

Meer uit Buitenland

Politie Nepal arresteert meer dan 400 mensen voor Gen Z-protesten

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.

18 minuten geleden
BBC-voorzitter biedt excuses aan voor Trump-montage

LONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.

38 minuten geleden
Klimaattop van start met tienduizenden bezoekers, maar zonder VS

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).

40 minuten geleden
Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep

PARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.

44 minuten geleden
Israël geeft opnieuw Palestijnse lichamen vrij

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.

1 uur geleden
Bronnen: twee moordpogingen op Syrische president verijdeld

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft twee pogingen van Islamitische Staat (IS) om president Ahmed al-Sharaa om het leven te brengen verijdeld, zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Reuters. Het Syrische ministerie van Informatie heeft niet gereageerd op de berichten.

1 uur geleden
Aantal gewonden loopt op na treinongeluk Slowakije

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Bij een treinongeluk in Slowakije zijn zeker 79 mensen gewond geraakt, melden autoriteiten. Eerder werd bericht over ongeveer 30 gewonden. Twee passagierstreinen botsten zondagavond frontaal op elkaar op ongeveer 20 kilometer van hoofdstad Bratislava. Geen van de gewonden zou in levensgevaar zijn.

2 uur geleden