Dominicaanse atleet drie jaar geschorst voor leeftijdsbedrog
MONACO (ANP) - Atleet Luguelín Santos uit de Dominicaanse Republiek is ruim tien jaar na een overtreding van de wedstrijdregels voor drie jaar geschorst. Volgens het onafhankelijk tuchtorgaan AIU van de mondiale atletiekbond heeft Santos in 2012 gelogen over zijn leeftijd op de WK onder 20 in Barcelona, waar hij goud won op de 400 meter. Santos was niet 19 jaar oud, zoals in zijn paspoort stond, maar 20. Hij had dus niet mogen deelnemen aan het toernooi.
"Ons lopende onderzoek heeft een verontrustend niveau van bedrog aan het licht gebracht, door middel van leeftijdsmanipulatie, dat de resultaten van atletiekwedstrijden voor junioren op het hoogste niveau heeft vertekend", zegt AIU-hoofd Brett Clothier in een persbericht. "In dit geval werd een wereldkampioen junioren ten onrechte gekroond en werd de rechtmatige winnaar zijn moment van glorie ontzegd."
Jaren later bekende Santos dat hij op last van de Dominicaanse autoriteiten een speciaal paspoort had gekregen, dat hij moest gebruiken voor atletiekwedstrijden. Op dat paspoort was hij een jaar jonger dan in werkelijkheid.
De schorsing van de nu 31-jarige Santos is met terugwerkende kracht ingegaan op 11 maart 2023 en duurt tot 10 maart 2026. Hij moet zijn gouden plak van de WK onder 20 inleveren, maar mag de zilveren medaille die hij in hetzelfde jaar won op de 400 meter bij de Olympische Spelen in Londen wel houden.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De startprocedure bij de Grote Prijs van Bahrein is afgebroken, omdat tal van coureurs problemen hadden met hun Formule 1-auto tijdens de opwarmronden. Het leek erop alsof software in de half-elektrische auto's niet functioneerde in de regen. Onder anderen Max Verstappen en Lewis Hamilton ervoeren problemen bij het intrappen van het gaspedaal.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.
2 uur geledenSEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.
2 uur geledenMOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.
3 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
14 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
15 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
17 uur geleden