Dominee Jesse Jackson: Rutte moet Zwarte Piet verbieden
DEN HAAG/CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist dominee Jesse Jackson wil dat premier Mark Rutte Zwarte Piet verbiedt. Hij schrijft dat in een open brief die is gepubliceerd op opiniewebsite De Kanttekening.
"Het is onlangs onder mijn aandacht gebracht dat uw houding ten opzichte van Zwarte Piet is veranderd. Wij verwachten dat u, als leider van het land, snel een eind aan Zwarte Piet maakt", schrijft Jackson.
De premier zei begin deze maand in de Tweede Kamer dat hij Zwarte Piet anders is gaan zien, na ontmoetingen met mensen "met een donkere huidskleur, met kinderen, die zeiden: ik voel me ongelooflijk gediscrimineerd omdat die Piet zwart is. Toen dacht ik: dat is het laatste wat je wilt bij het sinterklaasfeest." Zwarte Piet zal de komende jaren uit beeld verdwijnen, verwacht Rutte. "Onder druk van het maatschappelijk debat. Mensen willen die pijn niet."
Jackson vindt dat Rutte daar een actievere rol bij moet spelen. "Ik vind het ongepast dat u zegt dat u het lijden van zwarte mensen aangaande Zwarte Piet beter begrijpt, terwijl u tegelijkertijd zegt dat u Zwarte Piet niet racistisch vindt. De 5 decembertraditie van Zwarte Piet geldt als aanstootgevend overblijfsel uit de koloniale tijd. Hij heeft een negatief effect op de onschuldige geest van kinderen. (..) Ik geloof dat door uw moreel leiderschap het goede volk van Nederland positief zal reageren en de aanstootgevende en racistische Zwarte Piet voorgoed in de ban zal doen. De wereld kijkt toe!"
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
3 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
10 uur geleden