Dominantie Verstappen leidt tot recordbedrag aan inschrijfgeld
PARIJS (ANP/RTR) - Sportief succes kost veel geld in de Formule 1. Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, moet volgend jaar meer dan ooit betalen om te mogen deelnemen aan de koningsklasse. Het bedrag is volgens persbureau Reuters naar verwachting 10,6 miljoen dollar (omgerekend 9,6 miljoen euro)
Dat cijfer is gebaseerd op de reglementen in de Formule 1 die bepalen dat een team inschrijfgeld verschuldigd is. Dat bedrag bestaat uit een basissom, met daarbij opgeteld een bedrag voor elk punt dat is gescoord in het wereldkampioenschap van 2023. Aangezien Red Bull dit jaar een recordaantal van 860 punten scoorde, pakt het entreegeld hoger dan ooit uit.
Verstappen is verantwoordelijk voor het leeuwendeel van die som geld; hij won dit jaar negentien van de 22 races en scoorde 575 punten. Hij had in zijn eentje meer punten dan Lewis Hamilton en George Russell, die samen 409 punten scoorden voor Mercedes, dat daarmee de tweede plaats behaalde in het kampioenschap van de constructeurs.
Aston Martin heeft procentueel gezien de grootste stijging. Het team van Fernando Alonso en Lance Stroll gaat naar een inschrijfgeld van 1,46 miljoen dollar in 2023 naar 3,57 miljoen dollar in 2024. De internationale autosportfederatie FIA zal volgend jaar, als de Formule 1 een recordaantal van 24 grands prix telt, totaal 34 miljoen dollar (31 miljoen euro) aan entreegeld incasseren.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris liet zijn tranen de vrije loop bij de eerste woorden die hij sprak na het behalen van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik had niet gedacht dat ik zou huilen, ik voel me net een loser", zei hij in het interview op de baan van Abu Dhabi. "Het is zo'n lange reis geweest, ik wil vooral mijn ouders bedanken en iedereen bij McLaren."
5 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon in Abu Dhabi een ongekende comeback in het seizoen net niet bekronen met een vijfde wereldtitel. Niet eerder in de historie van de Formule 1 maakte een coureur een achterstand van 104 punten goed in het kampioenschap. Dat lukte Verstappen net niet. Hij won wel de slotrace en kwam 2 punten tekort op Lando Norris van McLaren, die genoeg had aan de derde plaats om zijn eerste titel te veroveren.
14 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen haar eerste zege van het seizoen op de massastart geboekt. De 26-jarige Friezin won de sprint na zestien ronden in Thialf voor de Amerikaanse Mia Manganello en Park Ji-woo uit Zuid-Korea.
17 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen vindt dat de mensen bij Red Bull niet te lang mogen treuren over het kwijtraken van de titel in de Formule 1. "Wees niet te teleurgesteld, dat ben ik zeker niet. We mogen trots zijn op onze comeback. Iedereen bedankt. Ook Honda voor de afgelopen jaren. We hebben het in stijl afgesloten", sprak de coureur over de boordradio na zijn zege in de slotrace in Abu Dhabi.
24 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen blijft door het mislopen van de titel in de slotrace van Abu Dhabi op vier wereldtitels staan. De 28-jarige Limburger deelt daarmee de vierde plaats op de eeuwige ranglijst van de Formule 1 met de Fransman Alain Prost en de Duitser Sebastian Vettel. Verstappen won in zijn Formule 1-carrière, die in 2015 begon, in totaal 71 grands prix, meer dan Vettel (53) en Prost (51).
25 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is de elfde wereldkampioen in de Formule 1 die afkomstig is uit Groot-Brittannië. Hij is de opvolger van Lewis Hamilton, die zijn laatste van zeven titels won in 2020.
26 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft in de laatste race van het seizoen Max Verstappen onttroond als wereldkampioen in de Formule 1. De 26-jarige coureur van McLaren finishte als derde in de Grote Prijs van Abu Dhabi en die plek was precies genoeg om zijn eerste titel in de koningsklasse veilig te stellen.
34 minuten geleden