Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dominante Verstappen begint seizoen met zege in GP Bahrein

Dominante Verstappen begint seizoen met zege in GP Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft op dominante wijze de eerste race van het Formule 1-seizoen, de Grote Prijs van Bahrein, gewonnen. De drievoudig wereldkampioen was op het Bahrain International Circuit in Sakhir van start tot finish oppermachtig in de Red Bull. Teamgenoot Sergio Pérez uit Mexico eindigde als tweede en de Spanjaard Carlos Sainz als derde.

Het is de 55e GP-overwinning voor Verstappen, die aan zijn tiende seizoen in de Formule 1 is begonnen. Dat deed de 26-jarige Limburger in Bahrein vanaf poleposition, de 33e pole uit zijn carrière.

Verstappen was goed weg en nam meteen een voorsprong van meer dan een seconde op Charles Leclerc die naast hem stond op de startopstelling. De Ferrari-coureur kon zo geen gebruikmaken van de slipstream van de Nederlander na de eerste ronde. Leclerc werd ook al snel ingehaald door George Russell in de Mercedes, die er ook niet in slaagde dichter bij Verstappen te komen.

Voorsprong

De wereldkampioen vergrootte zijn voorsprong gestaag en had na tien ronden zo'n acht seconden marge op de Brit. Verstappen reed lang door op zijn eerste set zachte banden en was na de pitstop veel sneller dan de rest van het veld op de harde banden. Teamgenoot Pérez was intussen opgerukt naar de tweede plaats en Sainz had zijn teamgenoot Leclerc en Russell ingehaald.

Waar de meeste teams tegen problemen aanliepen in de eerste race leek Red Bull alles in orde te hebben met de RB20. Mercedes had problemen net de accu, bij Ferrari ontbrak het met name Leclerc in het begin aan balans in de wagen. Verstappen had een gat van bijna twintig seconden op Pérez en kon na de tweede pitsstop op nieuwe zachte banden nog een aanval doen op de snelste ronde. Dat leverde hem nog een extra WK-punt op met een ronde die 1,4 seconde sneller was dan de gehele concurrentie.

Leclerc herstelde zich in het tweede deel van de race en profiteerde van een foutje bij Russell om de vierde plaats over te nemen. De Ferrari's troefden daarmee concurrenten Mercedes en McLaren af, Russell werd vijfde en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton slechts zevende. Maar ze weten dat het gat met de Red Bulls, en zeker die van Verstappen, in de race nog heel groot is.

Meer uit Sport

Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

13 minuten geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

14 minuten geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

1 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

3 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

4 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

9 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

9 uur geleden