Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dominante Verstappen begint seizoen met zege in GP Bahrein

Dominante Verstappen begint seizoen met zege in GP Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft op dominante wijze de eerste race van het Formule 1-seizoen, de Grote Prijs van Bahrein, gewonnen. De drievoudig wereldkampioen was op het Bahrain International Circuit in Sakhir van start tot finish oppermachtig in de Red Bull. Teamgenoot Sergio Pérez uit Mexico eindigde als tweede en de Spanjaard Carlos Sainz als derde.

Het is de 55e GP-overwinning voor Verstappen, die aan zijn tiende seizoen in de Formule 1 is begonnen. Dat deed de 26-jarige Limburger in Bahrein vanaf poleposition, de 33e pole uit zijn carrière.

Verstappen was goed weg en nam meteen een voorsprong van meer dan een seconde op Charles Leclerc die naast hem stond op de startopstelling. De Ferrari-coureur kon zo geen gebruikmaken van de slipstream van de Nederlander na de eerste ronde. Leclerc werd ook al snel ingehaald door George Russell in de Mercedes, die er ook niet in slaagde dichter bij Verstappen te komen.

Voorsprong

De wereldkampioen vergrootte zijn voorsprong gestaag en had na tien ronden zo'n acht seconden marge op de Brit. Verstappen reed lang door op zijn eerste set zachte banden en was na de pitstop veel sneller dan de rest van het veld op de harde banden. Teamgenoot Pérez was intussen opgerukt naar de tweede plaats en Sainz had zijn teamgenoot Leclerc en Russell ingehaald.

Waar de meeste teams tegen problemen aanliepen in de eerste race leek Red Bull alles in orde te hebben met de RB20. Mercedes had problemen net de accu, bij Ferrari ontbrak het met name Leclerc in het begin aan balans in de wagen. Verstappen had een gat van bijna twintig seconden op Pérez en kon na de tweede pitsstop op nieuwe zachte banden nog een aanval doen op de snelste ronde. Dat leverde hem nog een extra WK-punt op met een ronde die 1,4 seconde sneller was dan de gehele concurrentie.

Leclerc herstelde zich in het tweede deel van de race en profiteerde van een foutje bij Russell om de vierde plaats over te nemen. De Ferrari's troefden daarmee concurrenten Mercedes en McLaren af, Russell werd vijfde en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton slechts zevende. Maar ze weten dat het gat met de Red Bulls, en zeker die van Verstappen, in de race nog heel groot is.

Meer uit Sport

Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

2 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

2 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

3 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

3 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

6 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

7 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

23 uur geleden