Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dominante Verstappen begint seizoen met zege in GP Bahrein

Dominante Verstappen begint seizoen met zege in GP Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft op dominante wijze de eerste race van het Formule 1-seizoen, de Grote Prijs van Bahrein, gewonnen. De drievoudig wereldkampioen was op het Bahrain International Circuit in Sakhir van start tot finish oppermachtig in de Red Bull. Teamgenoot Sergio Pérez uit Mexico eindigde als tweede en de Spanjaard Carlos Sainz als derde.

Het is de 55e GP-overwinning voor Verstappen, die aan zijn tiende seizoen in de Formule 1 is begonnen. Dat deed de 26-jarige Limburger in Bahrein vanaf poleposition, de 33e pole uit zijn carrière.

Verstappen was goed weg en nam meteen een voorsprong van meer dan een seconde op Charles Leclerc die naast hem stond op de startopstelling. De Ferrari-coureur kon zo geen gebruikmaken van de slipstream van de Nederlander na de eerste ronde. Leclerc werd ook al snel ingehaald door George Russell in de Mercedes, die er ook niet in slaagde dichter bij Verstappen te komen.

Voorsprong

De wereldkampioen vergrootte zijn voorsprong gestaag en had na tien ronden zo'n acht seconden marge op de Brit. Verstappen reed lang door op zijn eerste set zachte banden en was na de pitstop veel sneller dan de rest van het veld op de harde banden. Teamgenoot Pérez was intussen opgerukt naar de tweede plaats en Sainz had zijn teamgenoot Leclerc en Russell ingehaald.

Waar de meeste teams tegen problemen aanliepen in de eerste race leek Red Bull alles in orde te hebben met de RB20. Mercedes had problemen net de accu, bij Ferrari ontbrak het met name Leclerc in het begin aan balans in de wagen. Verstappen had een gat van bijna twintig seconden op Pérez en kon na de tweede pitsstop op nieuwe zachte banden nog een aanval doen op de snelste ronde. Dat leverde hem nog een extra WK-punt op met een ronde die 1,4 seconde sneller was dan de gehele concurrentie.

Leclerc herstelde zich in het tweede deel van de race en profiteerde van een foutje bij Russell om de vierde plaats over te nemen. De Ferrari's troefden daarmee concurrenten Mercedes en McLaren af, Russell werd vijfde en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton slechts zevende. Maar ze weten dat het gat met de Red Bulls, en zeker die van Verstappen, in de race nog heel groot is.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

4 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

5 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

6 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

8 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

9 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

9 uur geleden