Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Domenicali wil met Formule 1 terug naar Duitsland en Afrika

Domenicali wil met Formule 1 terug naar Duitsland en Afrika

BERLIJN (ANP) - Stefano Domenicali hoopt Duitsland weer warm te maken voor de Formule 1. De algemeen directeur van de belangrijkste autosportklasse vindt het "betreurenswaardig" dat dit seizoen opnieuw geen grand prix in Duitsland wordt verreden.

"Vanuit de hele wereld is er zoveel interesse, we kunnen makkelijk op dertig verschillende circuits rijden. We moeten ervoor zorgen dat de traditionele circuits hun plaats behouden. Maar helaas zie ik geen echte interesse uit Duitsland om weer deel uit te maken van de Formule 1-kalender. Dat is heel jammer en eigenlijk zelfs ongelooflijk", zei Domenicali tegen Sport1. Met de coureurs Sebastian Vettel en Mick Schumacher en het topteam Mercedes heeft de Formule 1 volgens Domenicali genoeg Duitse invloeden om een grand prix te rechtvaardigen.

De Italiaan, eerder teambaas bij Ferrari, gaat de komende maanden in gesprek met de eigenaren van circuits als de Nürburgring en Hockenheim. "En ook met mogelijk andere geïnteresseerde partijen. Het moet een open discussie worden, om te peilen hoe de Formule 1 kan terugkeren naar Duitsland."

Meer grands prix

De kalender voor dit seizoen bestaat uit 23 grands prix, één meer dan afgelopen jaar. De laatste race op Duitse bodem was in 2020 de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring. Een jaar eerder werd voor het laatst geracet op Hockenheim. Vanwege financiële problemen zijn beide circuits van de kalender verdwenen.

Domenicali wil met de Formule 1 ook graag terug naar Afrika. "Een comeback in Afrika, of het nou in het noorden of het zuiden is, zou geweldig zijn. Hoe snel we dat voor elkaar krijgen, hangt ook af van de situatie rondom het coronavirus." De laatste grand prix op het Afrikaanse continent was in 1993 in Zuid-Afrika.

De Formule 1-baas zegt uit te kijken naar een nieuw duel om de wereldtitel tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton. "Maar ik hoop ook dat andere coureurs zich kunnen mengen in die strijd. We hebben zoveel jonge en getalenteerde coureurs, het veld is extreem sterk. De vraag is of met de nieuwe auto's meer coureurs kunnen meedoen om de overwinningen en de wereldtitel."

Meer uit Sport

Gastland Italië tegen vlaggen Rusland en Belarus bij Paralympics

ROME (ANP/AFP) - Gastland Italië is fel tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Paralympische Spelen onder eigen vlag. "De Italiaanse regering spreekt haar absolute afkeuring uit over de beslissing van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC)", staat in een verklaring van ministers Antonio Tajani (Buitenlandse Zaken) en Andrea Abodi (Sport).

42 seconden geleden
Nederland loopt nog twee medailles achter op vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.

27 minuten geleden
Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

1 uur geleden
Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

2 uur geleden
Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

8 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

12 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

13 uur geleden