Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Domenicali wil met Formule 1 terug naar Duitsland en Afrika

Domenicali wil met Formule 1 terug naar Duitsland en Afrika

BERLIJN (ANP) - Stefano Domenicali hoopt Duitsland weer warm te maken voor de Formule 1. De algemeen directeur van de belangrijkste autosportklasse vindt het "betreurenswaardig" dat dit seizoen opnieuw geen grand prix in Duitsland wordt verreden.

"Vanuit de hele wereld is er zoveel interesse, we kunnen makkelijk op dertig verschillende circuits rijden. We moeten ervoor zorgen dat de traditionele circuits hun plaats behouden. Maar helaas zie ik geen echte interesse uit Duitsland om weer deel uit te maken van de Formule 1-kalender. Dat is heel jammer en eigenlijk zelfs ongelooflijk", zei Domenicali tegen Sport1. Met de coureurs Sebastian Vettel en Mick Schumacher en het topteam Mercedes heeft de Formule 1 volgens Domenicali genoeg Duitse invloeden om een grand prix te rechtvaardigen.

De Italiaan, eerder teambaas bij Ferrari, gaat de komende maanden in gesprek met de eigenaren van circuits als de Nürburgring en Hockenheim. "En ook met mogelijk andere geïnteresseerde partijen. Het moet een open discussie worden, om te peilen hoe de Formule 1 kan terugkeren naar Duitsland."

Meer grands prix

De kalender voor dit seizoen bestaat uit 23 grands prix, één meer dan afgelopen jaar. De laatste race op Duitse bodem was in 2020 de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring. Een jaar eerder werd voor het laatst geracet op Hockenheim. Vanwege financiële problemen zijn beide circuits van de kalender verdwenen.

Domenicali wil met de Formule 1 ook graag terug naar Afrika. "Een comeback in Afrika, of het nou in het noorden of het zuiden is, zou geweldig zijn. Hoe snel we dat voor elkaar krijgen, hangt ook af van de situatie rondom het coronavirus." De laatste grand prix op het Afrikaanse continent was in 1993 in Zuid-Afrika.

De Formule 1-baas zegt uit te kijken naar een nieuw duel om de wereldtitel tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton. "Maar ik hoop ook dat andere coureurs zich kunnen mengen in die strijd. We hebben zoveel jonge en getalenteerde coureurs, het veld is extreem sterk. De vraag is of met de nieuwe auto's meer coureurs kunnen meedoen om de overwinningen en de wereldtitel."

Meer uit Sport

Vingegaard wint Ronde van Catalonië, Gilmore snelste in slotrit

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).

2 uur geleden
Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

6 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

6 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

7 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

9 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

1 dag geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden