Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dollar stijgt in waarde na tariefverlagingen VS en China

Dollar stijgt in waarde na tariefverlagingen VS en China

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse dollar is maandag flink in waarde gestegen ten opzichte van andere belangrijke valuta, zoals de euro en de Japanse yen. De opmars van de munt volgde op de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee grootmachten spraken na onderhandelingen in Zwitserland af hun onderlinge importheffingen voor een periode van negentig dagen fors te verlagen.

Het vertrouwen in de dollar stond de afgelopen tijd zwaar onder druk door de handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump, die daarmee een handelsoorlog met China ontketende. Investeerders vreesden dat het handelsconflict een recessie zou veroorzaken. De dollar daalde mede daardoor in de afgelopen weken tot het laagste niveau in drie jaar ten opzichte van de euro. De euro zakte maandag echter ruim 1 procent tot 1,1134 dollar. De eenheidsmunt koerst daarmee af op de slechtste dag dit jaar.

De dollar steeg ook in waarde ten opzichte van de Japanse yen en de Zwitserse frank, die in onrustige tijden als veilige havens worden gezien. Volgens valutastrategen van de Franse bank Crédit Agricole helpt de afnemende angst voor een Amerikaanse recessie het vertrouwen in de dollar te herstellen.

Valutastrategen van de Deense Danske Bank waarschuwen echter dat de opleving van de dollar mogelijk tijdelijk van aard is. Volgens hen zijn investeerders door het grillige handelsbeleid van Trump voorzichtiger geworden over Amerikaanse beleggingen en zorgt de uitstroom van kapitaal uit de VS op de middellange en lange termijn voor koersdruk op de dollar.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

55 minuten geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

18 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

20 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

21 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

23 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden