Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dollar naar hoogste piek in twintig jaar afgezet tegen euro

Dollar naar hoogste piek in twintig jaar afgezet tegen euro

WASHINGTON (ANP/AFP) - De dollar is woensdag gestegen naar zijn hoogste niveau in twintig jaar afgezet tegen de euro. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse centralebankenkoepel opnieuw een stevige renteverhoging had doorgevoerd in een reactie op de op hol geslagen inflatie.

De euro was kort na de bekendmaking van de rentestap met 0,75 procentpunt, de vierde verhoging op rij, 0,9814 dollar waard. Dat niveau werd in oktober 2002 voor het laatst bereikt, enkele maanden nadat de euro het wettige betaalmiddel was geworden in twaalf Europese landen. De aandelenbeurzen in New York doken na de rentestap in het rood.

De laatste Fed-verklaring bevatte renteprognoses voor eind 2023 en 2024 die hoger zijn dan de vorige ramingen. Daarmee is de kans groot dat de Fed het monetaire beleid verder zal aanscherpen vanwege de aanhoudend hoge inflatie.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

4 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

8 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

8 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

10 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

11 uur geleden