Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dolfijn gezien in Noordzeekanaal, zorgen bij SOS Dolfijn

Dolfijn gezien in Noordzeekanaal, zorgen bij SOS Dolfijn

VELSEN (ANP) - In het Noordzeekanaal is een dolfijn gezien, meldt natuurorganisatie SOS Dolfijn. De organisatie kreeg zondagochtend voor het eerst een melding van iemand op een zeilboot, die een dolfijnachtige had gezien. Dinsdagochtend kreeg SOS Dolfijn opnieuw een melding, en bij die melding zat ook een foto. De organisatie gaat het dier zoeken.

SOS Dolfijn vermoedt dat het gaat om een gewone dolfijn, die per ongeluk in het Noordzeekanaal terecht is gekomen. Het kanaal is dan ook geen normaal leefgebied voor de dieren, zegt de organisatie. "De meeste dolfijnensoorten leven in grote sociale groepen, dus een dolfijn alleen in dit gebied is al reden tot zorg." Bovendien is de weg terug naar open zee lastig door de sluizen van het kanaal.

Het is niet voor het eerst dat een dolfijn in het Noordzeekanaal zit. Dat gebeurde ook al eens in 2020, toen het dier ook werd gezien in de haven van Amsterdam. Het dier kon uiteindelijk worden meegelokt, terug naar zee. "De kans dat een dergelijke actie nu zal gaan lukken is minimaal. Een dolfijn uitvangen is niet zomaar toegestaan en zeer complex in open water", zegt SOS Dolfijn.

Meer uit Binnenland

Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

10 minuten geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

15 minuten geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten.

22 minuten geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

44 minuten geleden
Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.

49 minuten geleden
Platform ziet opmars christelijk nationalisme bij extreemrechts

AMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).

50 minuten geleden
Jetten spreekt desgevraagd over een asielcrisis

DEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.

1 uur geleden