Dolfijn gezien in Noordzeekanaal, zorgen bij SOS Dolfijn
VELSEN (ANP) - In het Noordzeekanaal is een dolfijn gezien, meldt natuurorganisatie SOS Dolfijn. De organisatie kreeg zondagochtend voor het eerst een melding van iemand op een zeilboot, die een dolfijnachtige had gezien. Dinsdagochtend kreeg SOS Dolfijn opnieuw een melding, en bij die melding zat ook een foto. De organisatie gaat het dier zoeken.
SOS Dolfijn vermoedt dat het gaat om een gewone dolfijn, die per ongeluk in het Noordzeekanaal terecht is gekomen. Het kanaal is dan ook geen normaal leefgebied voor de dieren, zegt de organisatie. "De meeste dolfijnensoorten leven in grote sociale groepen, dus een dolfijn alleen in dit gebied is al reden tot zorg." Bovendien is de weg terug naar open zee lastig door de sluizen van het kanaal.
Het is niet voor het eerst dat een dolfijn in het Noordzeekanaal zit. Dat gebeurde ook al eens in 2020, toen het dier ook werd gezien in de haven van Amsterdam. Het dier kon uiteindelijk worden meegelokt, terug naar zee. "De kans dat een dergelijke actie nu zal gaan lukken is minimaal. Een dolfijn uitvangen is niet zomaar toegestaan en zeer complex in open water", zegt SOS Dolfijn.
Meer uit Binnenland
ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
3 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
8 uur geleden