Dolf Jansen gaat zijn 31e oudejaarsconference streamen
AMSTERDAM (ANP) - Dolf Jansen gaat zijn oudejaarsconference op 31 december live streamen vanuit theater De Kleine Komedie in Amsterdam. Dat heeft de 57-jarige cabaretier bekendgemaakt in een interview op NPO Radio 5. Het is het 31e achtereenvolgende jaar dat Jansen een eindejaarsshow maakt; hij is daarmee onbetwist recordhouder.
"Ik speel normaal in grote zalen, maar dat kan nu niet door de coronacrisis", legt Jansen uit. "Daarom willen we alle mensen die er graag bij hadden willen zijn een alternatief bieden. De oudejaarsconference moet voor iedereen te zien en te volgen zijn." De cabaretier en het theater zullen eind december via sociale media bekendmaken waar de stream te zien is.
Jansen begon in 1988 met zijn toenmalige artistieke partner Hans Sibbel; het tweetal besloot na 2006 voor onbepaalde tijd uit elkaar te gaan. Beide mannen bouwden een solocarrière op. Jansen hield de traditie van de oudejaarsconference in ere en maakte sindsdien elk jaar zelf een show waarin hij het afgelopen jaar tegen het licht houdt.
Van de andere oudejaarsconferences is nog niet duidelijk of ze via nationale media te zien zijn en wat voor vorm ze krijgen. Youp van 't Hek, BNNVARA en de NPO hebben bij de veiligheidsregio een verzoek ingediend of de cabaretier in Theater Carré in Amsterdam meer publiek mag ontvangen dan coronatechnisch is toegestaan. Hij vreest anders dat zijn voorstelling met dertig man publiek niet goed tot zijn recht komt.
Het is ook nog onduidelijk voor hoeveel mensen Guido Weijers, die de eindejaarsshow op RTL verzorgt, gaat spelen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een 48-jarige vrouw uit Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.00 uur van een balkon gevallen en zwaargewond geraakt, meldt de politie. Dat gebeurde bij de woning van een 44-jarige man aan de Philitelaan. Hij is aangehouden omdat de omstandigheden rond het incident "erg onduidelijk waren", aldus de politie.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao en Aruba kunnen hopelijk een rol spelen bij de wederopbouw na de zware aardbevingen in Venezuela en Colombia. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties) vrijdag gezegd tijdens een persconferentie met de Caribische pers.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee van de Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en China waren op terugtocht van een bedevaart naar Tibet. Dat bevestigt een woordvoerder van de Isha Foundation, de organisatie achter de reis, na berichtgeving van De Telegraaf.
17 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vijf personen die verdacht worden van handel in designerdrugs en illegale medicijnen via een webshop, blijven langer vastzitten. Dat meldt de politie. Zij zouden de illegale middelen hebben verkocht via de websites powercaps.nl en powercaps.vip, die inmiddels offline zijn gehaald.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de plannen om uit de stikstofcrisis te komen, boekt het kabinet ook vooruitgang om de doelen van een nieuwe Europese natuurwet te halen, verwacht natuurminister Jaimi van Essen (D66). Na de wekelijkse ministerraad klonk hij optimistisch over de haalbaarheid van deze zogeheten natuurherstelverordening. "Ik heb er vertrouwen in."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toezicht op inlichtingendiensten AIVD en MIVD wordt "robuust" onder een nieuwe wet die de diensten veel meer ruimte geeft. Dat beloofde minister van Defensie Dilan Yeşilgöz vrijdag rond het moment dat de wet online kwam voor reacties. Ze wil de waarborgen rond het functioneren van de diensten zo organiseren "dat het altijd wel gecheckt kan worden, maar dat ik wel snel kan handelen".
21 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht van mogelijke verdachten die afgelopen zondag vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur uit Leeuwarden. Fans van Feyenoord gooiden het vuurwerk, waarbij zeven mensen gewond raakten.
21 uur geleden