Dolberg leidt Denemarken in Amsterdam naar kwartfinales EK
AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft Denemarken naar de kwartfinales van het EK geschoten. In het stadion waar de spits enkele jaren voor Ajax speelde, maakte hij de eerste twee doelpunten tegen Wales. In de slotfase voerden Joakim Maehle en Martin Braithwaite de score op naar 4-0. De Denen, die hun eerste twee groepswedstrijden op de Europese eindronde verloren, gaan het volgende week zaterdag in Bakoe mogelijk opnemen tegen het Nederlands elftal.
Dolberg was de grote man in de laatste EK-wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige spits mocht voor het eerst op dit EK in de basis starten, als vervanger van de geblesseerde Yussuf Poulsen. Dolberg opende in de 27e minuut de score, met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Diezelfde aanvaller schoot kort na rust ook de 2-0 binnen, nadat de Welshe invaller Neco Williams hem zomaar de bal in de voeten had geschoten. De 15.000 toeschouwers op de tribunes, overwegend Denen, zagen de uitblinker 20 minuten voor tijd naar de kant gaan.
Als Oranje zondag in Boedapest van Tsjechië wint, dan speelt het in de hoofdstad van Azerbeidzjan tegen de ploeg die bij de start van het EK te maken kreeg met het drama rond Christian Eriksen. De oud-speler van Ajax zakte in de openingswedstrijd tegen Finland in elkaar en moest op het veld gereanimeerd worden. Denemarken verloor van Finland (0-1) en ook van België (2-1), maar kwalificeerde zich maandag alsnog voor de achtste finales door Rusland in Kopenhagen met 4-1 te kloppen.
Alle emoties rond Eriksen lijken de Denen kracht te hebben gegeven. Het heeft van de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand een nog hechter collectief gemaakt. Wales, dat bij het EK-debuut in 2016 de halve finales haalde, had in Amsterdam het initiatief in de openingsfase. Aanvoerder Gareth Bale zag twee afstandsschoten langs het doel van keeper Kasper Schmeichel vliegen. Denemarken kreeg al snel wat meer grip op het duel en dat leidde na bijna een half uur tot de 1-0 van Dolberg. Na de tweede treffer van de oud-Ajacied liep de ploeg van Hjulmand uit naar een royale zege.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
18 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
12 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
23 uur geleden