Dolberg leidt Denemarken in Amsterdam naar kwartfinales EK
AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft Denemarken naar de kwartfinales van het EK geschoten. In het stadion waar de spits enkele jaren voor Ajax speelde, maakte hij de eerste twee doelpunten tegen Wales. In de slotfase voerden Joakim Maehle en Martin Braithwaite de score op naar 4-0. De Denen, die hun eerste twee groepswedstrijden op de Europese eindronde verloren, gaan het volgende week zaterdag in Bakoe mogelijk opnemen tegen het Nederlands elftal.
Dolberg was de grote man in de laatste EK-wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige spits mocht voor het eerst op dit EK in de basis starten, als vervanger van de geblesseerde Yussuf Poulsen. Dolberg opende in de 27e minuut de score, met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Diezelfde aanvaller schoot kort na rust ook de 2-0 binnen, nadat de Welshe invaller Neco Williams hem zomaar de bal in de voeten had geschoten. De 15.000 toeschouwers op de tribunes, overwegend Denen, zagen de uitblinker 20 minuten voor tijd naar de kant gaan.
Als Oranje zondag in Boedapest van Tsjechië wint, dan speelt het in de hoofdstad van Azerbeidzjan tegen de ploeg die bij de start van het EK te maken kreeg met het drama rond Christian Eriksen. De oud-speler van Ajax zakte in de openingswedstrijd tegen Finland in elkaar en moest op het veld gereanimeerd worden. Denemarken verloor van Finland (0-1) en ook van België (2-1), maar kwalificeerde zich maandag alsnog voor de achtste finales door Rusland in Kopenhagen met 4-1 te kloppen.
Alle emoties rond Eriksen lijken de Denen kracht te hebben gegeven. Het heeft van de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand een nog hechter collectief gemaakt. Wales, dat bij het EK-debuut in 2016 de halve finales haalde, had in Amsterdam het initiatief in de openingsfase. Aanvoerder Gareth Bale zag twee afstandsschoten langs het doel van keeper Kasper Schmeichel vliegen. Denemarken kreeg al snel wat meer grip op het duel en dat leidde na bijna een half uur tot de 1-0 van Dolberg. Na de tweede treffer van de oud-Ajacied liep de ploeg van Hjulmand uit naar een royale zege.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
3 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
21 uur geleden