Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dolberg leidt Denemarken in Amsterdam naar kwartfinales EK

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft Denemarken naar de kwartfinales van het EK geschoten. In het stadion waar de spits enkele jaren voor Ajax speelde, maakte hij de eerste twee doelpunten tegen Wales. In de slotfase voerden Joakim Maehle en Martin Braithwaite de score op naar 4-0. De Denen, die hun eerste twee groepswedstrijden op de Europese eindronde verloren, gaan het volgende week zaterdag in Bakoe mogelijk opnemen tegen het Nederlands elftal.

Dolberg was de grote man in de laatste EK-wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige spits mocht voor het eerst op dit EK in de basis starten, als vervanger van de geblesseerde Yussuf Poulsen. Dolberg opende in de 27e minuut de score, met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Diezelfde aanvaller schoot kort na rust ook de 2-0 binnen, nadat de Welshe invaller Neco Williams hem zomaar de bal in de voeten had geschoten. De 15.000 toeschouwers op de tribunes, overwegend Denen, zagen de uitblinker 20 minuten voor tijd naar de kant gaan.

Als Oranje zondag in Boedapest van Tsjechiƫ wint, dan speelt het in de hoofdstad van Azerbeidzjan tegen de ploeg die bij de start van het EK te maken kreeg met het drama rond Christian Eriksen. De oud-speler van Ajax zakte in de openingswedstrijd tegen Finland in elkaar en moest op het veld gereanimeerd worden. Denemarken verloor van Finland (0-1) en ook van Belgiƫ (2-1), maar kwalificeerde zich maandag alsnog voor de achtste finales door Rusland in Kopenhagen met 4-1 te kloppen.

Alle emoties rond Eriksen lijken de Denen kracht te hebben gegeven. Het heeft van de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand een nog hechter collectief gemaakt. Wales, dat bij het EK-debuut in 2016 de halve finales haalde, had in Amsterdam het initiatief in de openingsfase. Aanvoerder Gareth Bale zag twee afstandsschoten langs het doel van keeper Kasper Schmeichel vliegen. Denemarken kreeg al snel wat meer grip op het duel en dat leidde na bijna een half uur tot de 1-0 van Dolberg. Na de tweede treffer van de oud-Ajacied liep de ploeg van Hjulmand uit naar een royale zege.

Meer uit Voetbal

Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

40 minuten geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

2 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

3 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

5 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

5 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

8 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

17 uur geleden