Dolberg leidt Denemarken in Amsterdam naar kwartfinales EK
AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft Denemarken naar de kwartfinales van het EK geschoten. In het stadion waar de spits enkele jaren voor Ajax speelde, maakte hij de eerste twee doelpunten tegen Wales. In de slotfase voerden Joakim Maehle en Martin Braithwaite de score op naar 4-0. De Denen, die hun eerste twee groepswedstrijden op de Europese eindronde verloren, gaan het volgende week zaterdag in Bakoe mogelijk opnemen tegen het Nederlands elftal.
Dolberg was de grote man in de laatste EK-wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige spits mocht voor het eerst op dit EK in de basis starten, als vervanger van de geblesseerde Yussuf Poulsen. Dolberg opende in de 27e minuut de score, met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Diezelfde aanvaller schoot kort na rust ook de 2-0 binnen, nadat de Welshe invaller Neco Williams hem zomaar de bal in de voeten had geschoten. De 15.000 toeschouwers op de tribunes, overwegend Denen, zagen de uitblinker 20 minuten voor tijd naar de kant gaan.
Als Oranje zondag in Boedapest van Tsjechië wint, dan speelt het in de hoofdstad van Azerbeidzjan tegen de ploeg die bij de start van het EK te maken kreeg met het drama rond Christian Eriksen. De oud-speler van Ajax zakte in de openingswedstrijd tegen Finland in elkaar en moest op het veld gereanimeerd worden. Denemarken verloor van Finland (0-1) en ook van België (2-1), maar kwalificeerde zich maandag alsnog voor de achtste finales door Rusland in Kopenhagen met 4-1 te kloppen.
Alle emoties rond Eriksen lijken de Denen kracht te hebben gegeven. Het heeft van de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand een nog hechter collectief gemaakt. Wales, dat bij het EK-debuut in 2016 de halve finales haalde, had in Amsterdam het initiatief in de openingsfase. Aanvoerder Gareth Bale zag twee afstandsschoten langs het doel van keeper Kasper Schmeichel vliegen. Denemarken kreeg al snel wat meer grip op het duel en dat leidde na bijna een half uur tot de 1-0 van Dolberg. Na de tweede treffer van de oud-Ajacied liep de ploeg van Hjulmand uit naar een royale zege.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
47 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
50 minuten geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
4 uur geleden