Dolberg leidt Denemarken in Amsterdam naar kwartfinales EK
AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft Denemarken naar de kwartfinales van het EK geschoten. In het stadion waar de spits enkele jaren voor Ajax speelde, maakte hij de eerste twee doelpunten tegen Wales. In de slotfase voerden Joakim Maehle en Martin Braithwaite de score op naar 4-0. De Denen, die hun eerste twee groepswedstrijden op de Europese eindronde verloren, gaan het volgende week zaterdag in Bakoe mogelijk opnemen tegen het Nederlands elftal.
Dolberg was de grote man in de laatste EK-wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De 23-jarige spits mocht voor het eerst op dit EK in de basis starten, als vervanger van de geblesseerde Yussuf Poulsen. Dolberg opende in de 27e minuut de score, met een schot vanaf de rand van het strafschopgebied. Diezelfde aanvaller schoot kort na rust ook de 2-0 binnen, nadat de Welshe invaller Neco Williams hem zomaar de bal in de voeten had geschoten. De 15.000 toeschouwers op de tribunes, overwegend Denen, zagen de uitblinker 20 minuten voor tijd naar de kant gaan.
Als Oranje zondag in Boedapest van Tsjechië wint, dan speelt het in de hoofdstad van Azerbeidzjan tegen de ploeg die bij de start van het EK te maken kreeg met het drama rond Christian Eriksen. De oud-speler van Ajax zakte in de openingswedstrijd tegen Finland in elkaar en moest op het veld gereanimeerd worden. Denemarken verloor van Finland (0-1) en ook van België (2-1), maar kwalificeerde zich maandag alsnog voor de achtste finales door Rusland in Kopenhagen met 4-1 te kloppen.
Alle emoties rond Eriksen lijken de Denen kracht te hebben gegeven. Het heeft van de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand een nog hechter collectief gemaakt. Wales, dat bij het EK-debuut in 2016 de halve finales haalde, had in Amsterdam het initiatief in de openingsfase. Aanvoerder Gareth Bale zag twee afstandsschoten langs het doel van keeper Kasper Schmeichel vliegen. Denemarken kreeg al snel wat meer grip op het duel en dat leidde na bijna een half uur tot de 1-0 van Dolberg. Na de tweede treffer van de oud-Ajacied liep de ploeg van Hjulmand uit naar een royale zege.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
17 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geleden