Dokter vijfde halverwege olympische zevenkamp, Vetter negende
SAINT-DENIS (ANP) - Atlete Anouk Vetter bezet na de eerste dag van de olympische zevenkamp de negende plaats. De 31-jarige winnares van zilver bij de Spelen van Tokio in 2021 sloot af met een tijd van 24,36 op de 200 meter, het vierde onderdeel.
Vetter kende nog geen uitschieters in haar prestaties: 13,49 op de 100 meter horden, 1,74 bij het hoogspringen en 15,07 meter met de kogel. Op de Spelen van Tokio leidde ze destijds na de eerste dag.
Sofie Dokter is vooralsnog voortvarend bezig. De 21-jarige Groningse staat vijfde. Ze noteerde 13,57 op 100 meter horden, sprong 1,86 hoog en stootte de kogel naar een persoonlijk record van 13,97. Op de 200 meter kwam ze tot 23,73. Emma Oosterwegel stootte de kogel ook verder dan ze ooit deed: 14,54. De winnares van olympisch brons in Tokio neemt de tiende plaats in. Ze noteerde 13,41 op de 100 horden, sprong 1,74 hoog en liep 24,35 op de 200 meter.
Tussenstand
De Belgische tweevoudig olympisch kampioene Nafissatou Thiam zakte naar de tweede plaats in de stand na de 200 meter. Zij liep 24,46. De Britse Katarina Johnson-Thompson nam de leiding dankzij een snelle 200 meter (23,44). Ze heeft in totaal 4055 punten.
Dokter verzamelde 3893 punten en ligt ver voor op haar persoonlijk record. Vetter heeft er 3767, Oosterwegel 3743.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
7 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden