Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokter verrassend vierde na drie onderdelen vijfkamp op EK indoor

Dokter verrassend vierde na drie onderdelen vijfkamp op EK indoor

ISTANBUL (ANP) - Sofie Dokter is bezig aan een sterke vijfkamp op de EK indoor in Istanbul. De 20-jarige meerkampster uit Groningen bezet na drie onderdelen de vierde plaats in de tussenstand.

Ze heeft niet de minsten boven haar staan. De Belgische olympisch- en wereldkampioen Nafissatou Thiam leidt met riante voorsprong op de Poolse Adrianna Sulek en de Belgische Noor Vidts.

Dokter opende met 8,37 op de 60 meter horden, sprong daarna 1,83 meter hoog en kwam bij het kogelstoten tot een persoonlijk record van 13,47 meter. Daarmee ligt ze aardig op koers van haar persoonlijk record van 4603 punten, waarmee ze begin februari de Nederlandse titel veroverde.

Vrijdagavond afsluitende 800 meter

Thiam noteerde 8,23 op de 60 horden, 1,92 bij het hoogspringen en 15,54 bij het kogelstoten. Ze heeft 144 punten meer dan Sulek. De vijfkamp vervolgt vrijdagavond met verspringen en de afsluitende 800 meter. Dokter heeft 285 punten minder dan de Belgische vedette.

Marijke Esselink staat tiende na drie onderdelen. Zij kwam tot 8,39 op de horden, 1,71 bij hoogspringen en 13,65 met de kogel.

Meer uit Sport

Durant passeert NBA-legende Chamberlain op topscorerslijst

PORTLAND (ANP) - Basketballer Kevin Durant is naar de zevende plaats geklommen op de eeuwige topscorerslijst van de NBA. Hij passeerde NBA-legende Wilt Chamberlain. Durant maakte 30 punten voor zijn ploeg Houston Rockets in de wedstrijd tegen de Portland Trail Blazers en bracht daarmee zijn totale aantal punten in de NBA op 31.435. Chamberlain maakte in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw 31.419 punten.

14 minuten geleden
Topfavoriete Sabalenka weer in finale tennistoernooi Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.

1 uur geleden
Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

12 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

12 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit Belgiƫ met 4.05,26.

13 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

13 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

15 uur geleden