Dokter verrassend vierde na drie onderdelen vijfkamp op EK indoor
ISTANBUL (ANP) - Sofie Dokter is bezig aan een sterke vijfkamp op de EK indoor in Istanbul. De 20-jarige meerkampster uit Groningen bezet na drie onderdelen de vierde plaats in de tussenstand.
Ze heeft niet de minsten boven haar staan. De Belgische olympisch- en wereldkampioen Nafissatou Thiam leidt met riante voorsprong op de Poolse Adrianna Sulek en de Belgische Noor Vidts.
Dokter opende met 8,37 op de 60 meter horden, sprong daarna 1,83 meter hoog en kwam bij het kogelstoten tot een persoonlijk record van 13,47 meter. Daarmee ligt ze aardig op koers van haar persoonlijk record van 4603 punten, waarmee ze begin februari de Nederlandse titel veroverde.
Vrijdagavond afsluitende 800 meter
Thiam noteerde 8,23 op de 60 horden, 1,92 bij het hoogspringen en 15,54 bij het kogelstoten. Ze heeft 144 punten meer dan Sulek. De vijfkamp vervolgt vrijdagavond met verspringen en de afsluitende 800 meter. Dokter heeft 285 punten minder dan de Belgische vedette.
Marijke Esselink staat tiende na drie onderdelen. Zij kwam tot 8,39 op de horden, 1,71 bij hoogspringen en 13,65 met de kogel.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
14 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 dag geleden