Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dokter pakt na brons op WK nu zilver op vijfkamp bij EK indoor

Dokter pakt na brons op WK nu zilver op vijfkamp bij EK indoor

APELDOORN (ANP) - Sofie Dokter heeft op de EK indooratletiek in Apeldoorn haar klasse als meerkampster bewezen met een zilveren medaille op de vijfkamp. De atlete uit Groningen verzamelde 4826 punten, net geen verbetering van het Nederlands record, dat met 4830 punten op naam staat van Nadine Broersen.

De Finse Saga Vanninen was in Omnisport nog net wat beter. Ze won het goud met 4922 punten. Het brons was voor de Ierse Kate O'Connor met 4781 punten

Dokter behaalde vorig jaar op de WK indoor in Glasgow al verrassend brons en ze gaf haar olympische debuut in Parijs glans met de zesde plaats.

Vijfkamp

De 22-jarige Dokter opende in Omnisport de vijfkamp met een persoonlijk record op de 60 meter horden (8,26 seconden), sprong daarna 1,84 meter hoog, stootte de kogel naar 13,86 meter en kende een uitschieter bij het verspringen met 6,61 meter, een verbetering van haar persoonlijk record met 30 centimeter.

Vanninen was haar grote concurrente. Zij begon de afsluitende 800 meter met 62 punten voorsprong op de Nederlandse en wist die met een tijd van 2.12,20 te vergroten. Dokter kwam tot een tijd van 2.14,53. Dat was wel voldoende om de Ierse O'Connor voor te blijven in de eindstand.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

10 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

10 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

12 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

13 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

13 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

18 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden