Dokter 5e na drie onderdelen olympische zevenkamp, Vetter 8e
SAINT-DENIS (ANP) - Atlete Anouk Vetter bezet op de olympische zevenkamp na drie onderdelen de achtste plaats. De winnares van zilver bij de Spelen van Tokio in 2021 kende nog geen uitschieters in haar prestaties: 13,49 op de 100 meter horden, 1,74 bij het hoogspringen en 15,07 meter met de kogel. Later donderdagavond werken de meerkampsters nog de 200 meter af.
Sofie Dokter is vooralsnog voortvarend bezig. De 21-jarige Groningse staat vijfde. Ze noteerde 13,57 op 100 meter horden, sprong 1,86 hoog en stootte de kogel naar een persoonlijk record van 13,97.
Emma Oosterwegel stootte de kogel ook verder dan ze ooit deed: 14,54. De winnares van olympisch brons in Tokio neemt de tiende plaats in. Ze noteerde 13,41 op de 100 horden en sprong 1,74 hoog.
De Belgische tweevoudig olympisch kampioene Nafissatou Thiam heeft de leiding dankzij overwinningen bij het hoogspringen (1,92) en het kogelstoten (15,54).
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
7 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
22 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden