Doffe medailleceremonie neemt glans van goud niet weg voor Hassan
TOKIO (ANP) - Eer Sifan Hassan op bed lag na die gedenkwaardige olympische finale van de 5000 meter in het Olympisch Stadion, gloorde de ochtend al bijna in Tokio. Hooguit drie uurtjes sliep ze, want dinsdagochtend moest ze weer in het stadion zijn voor de medailleceremonie.
"In een leeg stadion, dat wel. Dat was wel een beetje kille bedoening, maar het nam de glans van die gouden medaille niet weg", zei haar manager Sander Ogink, die Hassan vergezelde. "In de auto naar het stadion was ze eigenlijk nog steeds aan het stralen. Het doet veel meer met haar dan ze had gedacht. Een olympische gouden medaille is veel bijzonderder dan WK-goud. Ze is er ontzettend blij mee."
Als Hassan een belangrijke race nog moet lopen, mijdt ze liever de media om zich in alle rust voor te bereiden. Zo ook in Tokio, waar ze voor haar eerste optreden in het stadion wat stress voelde vanwege de coronabesmettingen in het Nederlandse kamp en zich afvroeg wat het weer zou gaan doen. Na die beruchte race in de series van de 1500 meter, waarin ze viel, opstond, weer doorging en won, kwam er onrust bij. De hele dag bleef die val maar spoken door haar hoofd, bang dat die haar te veel energie had gekost om in de avond goed te zijn in de finale van de 5000 meter.
Blijdschap
De ontlading kwam na de finish, toen ze met een machtige slotronde haar eerste olympische titel pakte en Nederland 29 jaar na Ellen van Langen in Barcelona weer atletiekgoud schonk. "Ze had zich de dagen ervoor verscholen, maar nu was er de blijdschap en stond ze iedereen uitgebreid te woord. Ze vond het ook leuk en sloeg niemand over. En iedereen kreeg dezelfde montere Hassan te spreken. Maar dan duurt het lang, zeker als je daarna ook nog naar de dopingcontrole moet", aldus Ogink.
Rond een uur of een in de nacht was ze terug in het olympisch dorp. Ze at wat, nam daarna de tijd om te bidden en maakte rond kwart over vier de fysio wakker voor de broodnodige herstelmassage. Daarna kon ze eindelijk wat uurtjes slaap pakken.
Deze dinsdag zal Hassan niet veel doen. Rusten en hooguit in de avond een stukje hardlopen. Woensdag vervolgt ze de jacht op haar tweede gouden medaille. Ze loopt de halve finales van de 1500 meter. "Die val in de serie is uit haar hoofd. Daar heeft die gouden medaille voor gezorgd. Ze kan de race nu ook anders lopen. In de serie liep ze met opzet achterin om te sparen, maar nu kan ze de race veel meer zelf maken."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geleden