Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doffe medailleceremonie neemt glans van goud niet weg voor Hassan

Doffe medailleceremonie neemt glans van goud niet weg voor Hassan

TOKIO (ANP) - Eer Sifan Hassan op bed lag na die gedenkwaardige olympische finale van de 5000 meter in het Olympisch Stadion, gloorde de ochtend al bijna in Tokio. Hooguit drie uurtjes sliep ze, want dinsdagochtend moest ze weer in het stadion zijn voor de medailleceremonie.

"In een leeg stadion, dat wel. Dat was wel een beetje kille bedoening, maar het nam de glans van die gouden medaille niet weg", zei haar manager Sander Ogink, die Hassan vergezelde. "In de auto naar het stadion was ze eigenlijk nog steeds aan het stralen. Het doet veel meer met haar dan ze had gedacht. Een olympische gouden medaille is veel bijzonderder dan WK-goud. Ze is er ontzettend blij mee."

Als Hassan een belangrijke race nog moet lopen, mijdt ze liever de media om zich in alle rust voor te bereiden. Zo ook in Tokio, waar ze voor haar eerste optreden in het stadion wat stress voelde vanwege de coronabesmettingen in het Nederlandse kamp en zich afvroeg wat het weer zou gaan doen. Na die beruchte race in de series van de 1500 meter, waarin ze viel, opstond, weer doorging en won, kwam er onrust bij. De hele dag bleef die val maar spoken door haar hoofd, bang dat die haar te veel energie had gekost om in de avond goed te zijn in de finale van de 5000 meter.

Blijdschap

De ontlading kwam na de finish, toen ze met een machtige slotronde haar eerste olympische titel pakte en Nederland 29 jaar na Ellen van Langen in Barcelona weer atletiekgoud schonk. "Ze had zich de dagen ervoor verscholen, maar nu was er de blijdschap en stond ze iedereen uitgebreid te woord. Ze vond het ook leuk en sloeg niemand over. En iedereen kreeg dezelfde montere Hassan te spreken. Maar dan duurt het lang, zeker als je daarna ook nog naar de dopingcontrole moet", aldus Ogink.

Rond een uur of een in de nacht was ze terug in het olympisch dorp. Ze at wat, nam daarna de tijd om te bidden en maakte rond kwart over vier de fysio wakker voor de broodnodige herstelmassage. Daarna kon ze eindelijk wat uurtjes slaap pakken.

Deze dinsdag zal Hassan niet veel doen. Rusten en hooguit in de avond een stukje hardlopen. Woensdag vervolgt ze de jacht op haar tweede gouden medaille. Ze loopt de halve finales van de 1500 meter. "Die val in de serie is uit haar hoofd. Daar heeft die gouden medaille voor gezorgd. Ze kan de race nu ook anders lopen. In de serie liep ze met opzet achterin om te sparen, maar nu kan ze de race veel meer zelf maken."

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

4 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

4 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

5 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

7 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

8 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

9 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

23 uur geleden