Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doffe medailleceremonie neemt glans van goud niet weg voor Hassan

Doffe medailleceremonie neemt glans van goud niet weg voor Hassan

TOKIO (ANP) - Eer Sifan Hassan op bed lag na die gedenkwaardige olympische finale van de 5000 meter in het Olympisch Stadion, gloorde de ochtend al bijna in Tokio. Hooguit drie uurtjes sliep ze, want dinsdagochtend moest ze weer in het stadion zijn voor de medailleceremonie.

"In een leeg stadion, dat wel. Dat was wel een beetje kille bedoening, maar het nam de glans van die gouden medaille niet weg", zei haar manager Sander Ogink, die Hassan vergezelde. "In de auto naar het stadion was ze eigenlijk nog steeds aan het stralen. Het doet veel meer met haar dan ze had gedacht. Een olympische gouden medaille is veel bijzonderder dan WK-goud. Ze is er ontzettend blij mee."

Als Hassan een belangrijke race nog moet lopen, mijdt ze liever de media om zich in alle rust voor te bereiden. Zo ook in Tokio, waar ze voor haar eerste optreden in het stadion wat stress voelde vanwege de coronabesmettingen in het Nederlandse kamp en zich afvroeg wat het weer zou gaan doen. Na die beruchte race in de series van de 1500 meter, waarin ze viel, opstond, weer doorging en won, kwam er onrust bij. De hele dag bleef die val maar spoken door haar hoofd, bang dat die haar te veel energie had gekost om in de avond goed te zijn in de finale van de 5000 meter.

Blijdschap

De ontlading kwam na de finish, toen ze met een machtige slotronde haar eerste olympische titel pakte en Nederland 29 jaar na Ellen van Langen in Barcelona weer atletiekgoud schonk. "Ze had zich de dagen ervoor verscholen, maar nu was er de blijdschap en stond ze iedereen uitgebreid te woord. Ze vond het ook leuk en sloeg niemand over. En iedereen kreeg dezelfde montere Hassan te spreken. Maar dan duurt het lang, zeker als je daarna ook nog naar de dopingcontrole moet", aldus Ogink.

Rond een uur of een in de nacht was ze terug in het olympisch dorp. Ze at wat, nam daarna de tijd om te bidden en maakte rond kwart over vier de fysio wakker voor de broodnodige herstelmassage. Daarna kon ze eindelijk wat uurtjes slaap pakken.

Deze dinsdag zal Hassan niet veel doen. Rusten en hooguit in de avond een stukje hardlopen. Woensdag vervolgt ze de jacht op haar tweede gouden medaille. Ze loopt de halve finales van de 1500 meter. "Die val in de serie is uit haar hoofd. Daar heeft die gouden medaille voor gezorgd. Ze kan de race nu ook anders lopen. In de serie liep ze met opzet achterin om te sparen, maar nu kan ze de race veel meer zelf maken."

Meer uit Sport

Visser met seriewinst naar halve finales 60 meter horden op WK

TORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.

16 minuten geleden
Dokter ook na drie onderdelen eerste op vijfkamp bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.

18 minuten geleden
Klaver leidt estafetteploeg op WK indoor naar finale 4x400 meter

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.

2 uur geleden
Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

3 uur geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

13 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

17 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

19 uur geleden