Doema keurt nieuwe maatregelen goed tegen kritiek op leger
MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Het Russische lagerhuis, de Doema, heeft wetgeving goedgekeurd die het mogelijk maakt bezittingen in beslag te nemen van tegenstanders van de oorlog in Oekraïne. Voorzitter Vjatsjeslav Volodin zei dat parlementariërs de noodzaak onderstrepen om "verraders te straffen" die hun land en militairen zwart maken of het "naziregime in Kyiv" steunen.
Het voorstel moet nog wel worden goedgekeurd door het hogerhuis van het parlement, de Federatieraad. Daarna moet president Vladimir Poetin zijn handtekening zetten. Die stappen worden gezien als een formaliteit.
Kritiek op de strijdkrachten kan in Rusland al worden bestraft met jarenlange gevangenisstraffen. De nieuwe wetgeving maakt het mogelijk om bijvoorbeeld geld en onroerend goed te confisqueren. De strafmaatregel kan ook worden ingezet tegen de honderdduizenden Russen die hun land zijn ontvlucht sinds het begin van de oorlog met Oekraïne.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
48 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
49 minuten geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
6 uur geleden