Doema keurt nieuwe maatregelen goed tegen kritiek op leger
MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Het Russische lagerhuis, de Doema, heeft wetgeving goedgekeurd die het mogelijk maakt bezittingen in beslag te nemen van tegenstanders van de oorlog in Oekraïne. Voorzitter Vjatsjeslav Volodin zei dat parlementariërs de noodzaak onderstrepen om "verraders te straffen" die hun land en militairen zwart maken of het "naziregime in Kyiv" steunen.
Het voorstel moet nog wel worden goedgekeurd door het hogerhuis van het parlement, de Federatieraad. Daarna moet president Vladimir Poetin zijn handtekening zetten. Die stappen worden gezien als een formaliteit.
Kritiek op de strijdkrachten kan in Rusland al worden bestraft met jarenlange gevangenisstraffen. De nieuwe wetgeving maakt het mogelijk om bijvoorbeeld geld en onroerend goed te confisqueren. De strafmaatregel kan ook worden ingezet tegen de honderdduizenden Russen die hun land zijn ontvlucht sinds het begin van de oorlog met Oekraïne.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
3 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
3 uur geleden