Doema keurt nieuwe maatregelen goed tegen kritiek op leger
MOSKOU (ANP/DPA/AFP) - Het Russische lagerhuis, de Doema, heeft wetgeving goedgekeurd die het mogelijk maakt bezittingen in beslag te nemen van tegenstanders van de oorlog in Oekraïne. Voorzitter Vjatsjeslav Volodin zei dat parlementariërs de noodzaak onderstrepen om "verraders te straffen" die hun land en militairen zwart maken of het "naziregime in Kyiv" steunen.
Het voorstel moet nog wel worden goedgekeurd door het hogerhuis van het parlement, de Federatieraad. Daarna moet president Vladimir Poetin zijn handtekening zetten. Die stappen worden gezien als een formaliteit.
Kritiek op de strijdkrachten kan in Rusland al worden bestraft met jarenlange gevangenisstraffen. De nieuwe wetgeving maakt het mogelijk om bijvoorbeeld geld en onroerend goed te confisqueren. De strafmaatregel kan ook worden ingezet tegen de honderdduizenden Russen die hun land zijn ontvlucht sinds het begin van de oorlog met Oekraïne.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
5 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
9 minuten geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
1 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
4 uur geleden