Doelsaldo beslissend bij gelijk aantal punten Oranje en Frankrijk
WOLFSBURG (ANP) - Als het Nederlands elftal en Frankrijk dinsdag na de derde en laatste speelronde in de groepsfase van het EK evenveel punten hebben, bepaalt het doelsaldo wie hoger eindigt in groep D. De UEFA kijkt eerst naar het onderling resultaat, maar daar is na de 0-0 tussen beide landen geen verschil in te maken.
Nederland en Frankrijk hebben na twee duels allebei 4 punten. Oostenrijk heeft 3 punten en het al uitgeschakelde Polen is puntloos. Nederland kan in punten niet meer gelijk eindigen met Oostenrijk, omdat beide landen in Berlijn tegen elkaar spelen.
Oostenrijk eindigt als eerste bij een overwinning op Nederland en als Frankrijk niet van Polen wint. Nederland houdt Oostenrijk bij een zege of gelijkspel onder zich.
Als Oranje en Frankrijk allebei winnen of allebei gelijk spelen, eindigen beide landen op 7 punten of 5 punten. Het doelsaldo van Nederland is nu 2-1 en van Frankrijk 1-0. Omdat het doelsaldo in de onderlinge duels gelijk is, is daarna het totale doelsaldo bepalend, gevolgd door het hoogste aantal doelpunten in de poule en daarna de meeste overwinningen. Als het doelsaldo zo blijft (2-1 en 1-0), blijft Nederland de Fransen dus voor omdat Oranje vaker heeft gescoord.
Fair Play-klassement
De UEFA hanteert vervolgens het Fair Play-klassement als landen nog steeds gelijk staan. Daarbij wordt gekeken naar het aantal gekregen rode en gele kaarten. Nederland ontving tot dusverre twee gele kaarten (Joey Veerman en Jerdy Schouten) en Frankrijk ook (Ousmane Dembélé en Kylian Mbappé).
Mocht ook op basis van het Fair Play-klassement nog geen verschil te zien zijn, zijn de resultaten uit het kwalificatietoernooi voor het EK bepalend. Frankrijk en Nederland zaten in dezelfde groep. De Fransen eindigden als eerste en zullen daardoor Nederland achter zich houden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
22 uur geleden