Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelsaldo beslissend bij gelijk aantal punten Oranje en Frankrijk

Doelsaldo beslissend bij gelijk aantal punten Oranje en Frankrijk

WOLFSBURG (ANP) - Als het Nederlands elftal en Frankrijk dinsdag na de derde en laatste speelronde in de groepsfase van het EK evenveel punten hebben, bepaalt het doelsaldo wie hoger eindigt in groep D. De UEFA kijkt eerst naar het onderling resultaat, maar daar is na de 0-0 tussen beide landen geen verschil in te maken.

Nederland en Frankrijk hebben na twee duels allebei 4 punten. Oostenrijk heeft 3 punten en het al uitgeschakelde Polen is puntloos. Nederland kan in punten niet meer gelijk eindigen met Oostenrijk, omdat beide landen in Berlijn tegen elkaar spelen.

Oostenrijk eindigt als eerste bij een overwinning op Nederland en als Frankrijk niet van Polen wint. Nederland houdt Oostenrijk bij een zege of gelijkspel onder zich.

Als Oranje en Frankrijk allebei winnen of allebei gelijk spelen, eindigen beide landen op 7 punten of 5 punten. Het doelsaldo van Nederland is nu 2-1 en van Frankrijk 1-0. Omdat het doelsaldo in de onderlinge duels gelijk is, is daarna het totale doelsaldo bepalend, gevolgd door het hoogste aantal doelpunten in de poule en daarna de meeste overwinningen. Als het doelsaldo zo blijft (2-1 en 1-0), blijft Nederland de Fransen dus voor omdat Oranje vaker heeft gescoord.

Fair Play-klassement

De UEFA hanteert vervolgens het Fair Play-klassement als landen nog steeds gelijk staan. Daarbij wordt gekeken naar het aantal gekregen rode en gele kaarten. Nederland ontving tot dusverre twee gele kaarten (Joey Veerman en Jerdy Schouten) en Frankrijk ook (Ousmane Dembélé en Kylian Mbappé).

Mocht ook op basis van het Fair Play-klassement nog geen verschil te zien zijn, zijn de resultaten uit het kwalificatietoernooi voor het EK bepalend. Frankrijk en Nederland zaten in dezelfde groep. De Fransen eindigden als eerste en zullen daardoor Nederland achter zich houden.

Meer uit Voetbal

PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

5 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

18 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

18 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

18 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

19 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

19 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

19 uur geleden