Doelsaldo beslissend bij gelijk aantal punten Oranje en Frankrijk
WOLFSBURG (ANP) - Als het Nederlands elftal en Frankrijk dinsdag na de derde en laatste speelronde in de groepsfase van het EK evenveel punten hebben, bepaalt het doelsaldo wie hoger eindigt in groep D. De UEFA kijkt eerst naar het onderling resultaat, maar daar is na de 0-0 tussen beide landen geen verschil in te maken.
Nederland en Frankrijk hebben na twee duels allebei 4 punten. Oostenrijk heeft 3 punten en het al uitgeschakelde Polen is puntloos. Nederland kan in punten niet meer gelijk eindigen met Oostenrijk, omdat beide landen in Berlijn tegen elkaar spelen.
Oostenrijk eindigt als eerste bij een overwinning op Nederland en als Frankrijk niet van Polen wint. Nederland houdt Oostenrijk bij een zege of gelijkspel onder zich.
Als Oranje en Frankrijk allebei winnen of allebei gelijk spelen, eindigen beide landen op 7 punten of 5 punten. Het doelsaldo van Nederland is nu 2-1 en van Frankrijk 1-0. Omdat het doelsaldo in de onderlinge duels gelijk is, is daarna het totale doelsaldo bepalend, gevolgd door het hoogste aantal doelpunten in de poule en daarna de meeste overwinningen. Als het doelsaldo zo blijft (2-1 en 1-0), blijft Nederland de Fransen dus voor omdat Oranje vaker heeft gescoord.
Fair Play-klassement
De UEFA hanteert vervolgens het Fair Play-klassement als landen nog steeds gelijk staan. Daarbij wordt gekeken naar het aantal gekregen rode en gele kaarten. Nederland ontving tot dusverre twee gele kaarten (Joey Veerman en Jerdy Schouten) en Frankrijk ook (Ousmane Dembélé en Kylian Mbappé).
Mocht ook op basis van het Fair Play-klassement nog geen verschil te zien zijn, zijn de resultaten uit het kwalificatietoernooi voor het EK bepalend. Frankrijk en Nederland zaten in dezelfde groep. De Fransen eindigden als eerste en zullen daardoor Nederland achter zich houden.
Meer uit Voetbal
LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
1 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
2 uur geleden