Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek

Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek

DOHA (ANP) - Cody Gakpo wist precies wat hij moest doen toen hij Frenkie de Jong in de 84e minuut van de WK-wedstrijd tegen Senegal met de bal aan de voet zag opendraaien. "Dat was voor mij het moment om te gaan lopen. De bal van Frenkie viel precies achter de verdediging. Als je de bal dan aanraakt, zit de keeper meestal mis. Dat was ook het geval", zei de aanvaller van het Nederlands elftal, die door de FIFA werd uitgeroepen tot 'man of the match'.

Gakpo zette zijn hoofd tegen de voorzet van De Jong, vlak voor de vuisten van de uitkomende doelman Édouard Mendy die de bal miste. De PSV'er opende met zijn kopbal de score. Diep in de blessuretijd besliste invaller Davy Klaassen het duel met de 2-0. "Dit geeft natuurlijk een goed gevoel. We waren op zoek en uiteindelijk viel het doelpunt", zei Gakpo. "Dat is altijd lekker."

"Aan de bal waren we niet zo goed. We kunnen in balbezit veel beter", zei Gakpo over het moeizame optreden van Oranje. "Maar bij balbezit van de tegenstander deden we het wel goed. We moeten dit goed analyseren en kijken wat er beter moet in de volgende wedstrijd."

Veel emoties

Gakpo vierde zijn treffer uitbundig. Hij schreeuwde het uit voordat Frenkie de Jong hem om zijn nek vloog. "Er kwamen heel veel emoties vrij", zei hij over zijn eerste treffer op een WK. "Dit was geen gewoon doelpunt. Dit is anders dan scoren voor mijn club. Ik speel nu voor mijn land en wil iedereen blij maken."

Van Gaal wisselde zijn aanvallers Vincent Janssen en Steven Bergwijn, maar haalde Gakpo pas in de 94e minuut naar de kant toen de wedstrijd zo goed als gespeeld was. "Ik denk dat Cody Gakpo bepalend was", zei de bondscoach. "Ik liet hem staan omdat hij doelpunten kan maken. Hij is behendig en vaardig en kan ook in de spits spelen, dat kon je zien bij die goal. In de eerste helft zag je ook dat hij de snelheid heeft om een verdediger van Senegal eruit te lopen."

Meer uit Voetbal

Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

1 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

1 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

2 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

3 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

4 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax verslaan FC Twente in topper dankzij Van Koppen

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.

6 uur geleden