Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek

Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek

DOHA (ANP) - Cody Gakpo wist precies wat hij moest doen toen hij Frenkie de Jong in de 84e minuut van de WK-wedstrijd tegen Senegal met de bal aan de voet zag opendraaien. "Dat was voor mij het moment om te gaan lopen. De bal van Frenkie viel precies achter de verdediging. Als je de bal dan aanraakt, zit de keeper meestal mis. Dat was ook het geval", zei de aanvaller van het Nederlands elftal, die door de FIFA werd uitgeroepen tot 'man of the match'.

Gakpo zette zijn hoofd tegen de voorzet van De Jong, vlak voor de vuisten van de uitkomende doelman Édouard Mendy die de bal miste. De PSV'er opende met zijn kopbal de score. Diep in de blessuretijd besliste invaller Davy Klaassen het duel met de 2-0. "Dit geeft natuurlijk een goed gevoel. We waren op zoek en uiteindelijk viel het doelpunt", zei Gakpo. "Dat is altijd lekker."

"Aan de bal waren we niet zo goed. We kunnen in balbezit veel beter", zei Gakpo over het moeizame optreden van Oranje. "Maar bij balbezit van de tegenstander deden we het wel goed. We moeten dit goed analyseren en kijken wat er beter moet in de volgende wedstrijd."

Veel emoties

Gakpo vierde zijn treffer uitbundig. Hij schreeuwde het uit voordat Frenkie de Jong hem om zijn nek vloog. "Er kwamen heel veel emoties vrij", zei hij over zijn eerste treffer op een WK. "Dit was geen gewoon doelpunt. Dit is anders dan scoren voor mijn club. Ik speel nu voor mijn land en wil iedereen blij maken."

Van Gaal wisselde zijn aanvallers Vincent Janssen en Steven Bergwijn, maar haalde Gakpo pas in de 94e minuut naar de kant toen de wedstrijd zo goed als gespeeld was. "Ik denk dat Cody Gakpo bepalend was", zei de bondscoach. "Ik liet hem staan omdat hij doelpunten kan maken. Hij is behendig en vaardig en kan ook in de spits spelen, dat kon je zien bij die goal. In de eerste helft zag je ook dat hij de snelheid heeft om een verdediger van Senegal eruit te lopen."

Meer uit Voetbal

Britse media: Carrick blijft aan als coach bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.

1 uur geleden
Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

4 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

7 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

9 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

16 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

16 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

17 uur geleden