Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek
DOHA (ANP) - Cody Gakpo wist precies wat hij moest doen toen hij Frenkie de Jong in de 84e minuut van de WK-wedstrijd tegen Senegal met de bal aan de voet zag opendraaien. "Dat was voor mij het moment om te gaan lopen. De bal van Frenkie viel precies achter de verdediging. Als je de bal dan aanraakt, zit de keeper meestal mis. Dat was ook het geval", zei de aanvaller van het Nederlands elftal, die door de FIFA werd uitgeroepen tot 'man of the match'.
Gakpo zette zijn hoofd tegen de voorzet van De Jong, vlak voor de vuisten van de uitkomende doelman Édouard Mendy die de bal miste. De PSV'er opende met zijn kopbal de score. Diep in de blessuretijd besliste invaller Davy Klaassen het duel met de 2-0. "Dit geeft natuurlijk een goed gevoel. We waren op zoek en uiteindelijk viel het doelpunt", zei Gakpo. "Dat is altijd lekker."
"Aan de bal waren we niet zo goed. We kunnen in balbezit veel beter", zei Gakpo over het moeizame optreden van Oranje. "Maar bij balbezit van de tegenstander deden we het wel goed. We moeten dit goed analyseren en kijken wat er beter moet in de volgende wedstrijd."
Veel emoties
Gakpo vierde zijn treffer uitbundig. Hij schreeuwde het uit voordat Frenkie de Jong hem om zijn nek vloog. "Er kwamen heel veel emoties vrij", zei hij over zijn eerste treffer op een WK. "Dit was geen gewoon doelpunt. Dit is anders dan scoren voor mijn club. Ik speel nu voor mijn land en wil iedereen blij maken."
Van Gaal wisselde zijn aanvallers Vincent Janssen en Steven Bergwijn, maar haalde Gakpo pas in de 94e minuut naar de kant toen de wedstrijd zo goed als gespeeld was. "Ik denk dat Cody Gakpo bepalend was", zei de bondscoach. "Ik liet hem staan omdat hij doelpunten kan maken. Hij is behendig en vaardig en kan ook in de spits spelen, dat kon je zien bij die goal. In de eerste helft zag je ook dat hij de snelheid heeft om een verdediger van Senegal eruit te lopen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
7 minuten geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
20 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
31 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.
32 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst kan leven met het gelijkspel van zijn Feyenoord tegen PSV (1-1). "Ik ben blij dat we hier met een puntje vertrekken", zei hij. "Dit is een goed resultaat voor ons."
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft drie dagen na de Europese uitzege bij Dinamo Zagreb (2-4) in de Eredivisie gelijkgespeeld tegen FC Groningen. NEC kwam in eigen huis op een achterstand van 2-0, maar wist deze na rust weg te werken: 2-2.
1 uur geleden