Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek

Doelpuntenmaker Gakpo: we waren op zoek

DOHA (ANP) - Cody Gakpo wist precies wat hij moest doen toen hij Frenkie de Jong in de 84e minuut van de WK-wedstrijd tegen Senegal met de bal aan de voet zag opendraaien. "Dat was voor mij het moment om te gaan lopen. De bal van Frenkie viel precies achter de verdediging. Als je de bal dan aanraakt, zit de keeper meestal mis. Dat was ook het geval", zei de aanvaller van het Nederlands elftal, die door de FIFA werd uitgeroepen tot 'man of the match'.

Gakpo zette zijn hoofd tegen de voorzet van De Jong, vlak voor de vuisten van de uitkomende doelman Édouard Mendy die de bal miste. De PSV'er opende met zijn kopbal de score. Diep in de blessuretijd besliste invaller Davy Klaassen het duel met de 2-0. "Dit geeft natuurlijk een goed gevoel. We waren op zoek en uiteindelijk viel het doelpunt", zei Gakpo. "Dat is altijd lekker."

"Aan de bal waren we niet zo goed. We kunnen in balbezit veel beter", zei Gakpo over het moeizame optreden van Oranje. "Maar bij balbezit van de tegenstander deden we het wel goed. We moeten dit goed analyseren en kijken wat er beter moet in de volgende wedstrijd."

Veel emoties

Gakpo vierde zijn treffer uitbundig. Hij schreeuwde het uit voordat Frenkie de Jong hem om zijn nek vloog. "Er kwamen heel veel emoties vrij", zei hij over zijn eerste treffer op een WK. "Dit was geen gewoon doelpunt. Dit is anders dan scoren voor mijn club. Ik speel nu voor mijn land en wil iedereen blij maken."

Van Gaal wisselde zijn aanvallers Vincent Janssen en Steven Bergwijn, maar haalde Gakpo pas in de 94e minuut naar de kant toen de wedstrijd zo goed als gespeeld was. "Ik denk dat Cody Gakpo bepalend was", zei de bondscoach. "Ik liet hem staan omdat hij doelpunten kan maken. Hij is behendig en vaardig en kan ook in de spits spelen, dat kon je zien bij die goal. In de eerste helft zag je ook dat hij de snelheid heeft om een verdediger van Senegal eruit te lopen."

Meer uit Voetbal

Hadj Moussa en Zerrouki krijgen Hemdani als nieuwe bondscoach

ALGIERS (ANP/AFP) - Anis Hadj Moussa van Feyenoord en Ramiz Zerrouki van FC Twente krijgen bij de Algerijnse voetbalploeg Brahim Hemdani als nieuwe bondscoach. De voormalige aanvoerder van Olympique Marseille is de opvolger van Vladimir Petković, meldt de staatsomroep van Algerije.

1 uur geleden
Feyenoord zonder Hadj Moussa tegen NEC, Ferri in de aanval

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord speelt zaterdag zonder Anis Hadj Moussa tegen NEC. De Algerijn zit niet bij de selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hadj Moussa zou naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië willen vertrekken. Die club heeft meerdere keren een bod op de aanvaller uitgebracht.

2 uur geleden
Infantino aanwezig bij openingsduel voetbalsters op WK onder 20

KATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

5 uur geleden
UEFA schorst Guendouzi na ongeregeldheden Fenerbahçe bij Lyon

NYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.

5 uur geleden
PSG verliest voor eigen publiek van AS Monaco

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).

18 uur geleden
Spits Parrott schiet Real Betis naar zege op Real Madrid

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

18 uur geleden
Isak helpt Liverpool met dank aan Gakpo aan eerste competitiezege

IPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).

18 uur geleden