'Doelpuntenmachine' Kalma van Wolfsburg naar PSV
EINDHOVEN (ANP) - Fenna Kalma heeft een contract getekend bij het vrouwenteam van PSV. De 25-jarige spits, in 2022 topscorer van de wereld in het vrouwenvoetbal, komt over van de Duitse club VfL Wolfsburg. Ze is vastgelegd tot de zomer van 2028.
"Met Fenna haalt PSV een doelpuntenmachine in huis", meldt PSV in een persbericht. Kalma speelde eerder in de Vrouwen Eredivisie Vrouwen voor sc Heerenveen en FC Twente. In 126 wedstrijden maakte ze 120 doelpunten. Ze is achtvoudig international van Oranje. Kalma kwam dit seizoen minder aan bod bij Wolfsburg, wat de overgang naar PSV vergemakkelijkte.
"Ik ben heel blij met de periode die ik in Duitsland heb gehad, want ik heb er veel geleerd, maar uiteindelijk wil ik gewoon voetballen en natuurlijk ook scoren", aldus Kalma, die direct inzetbaar is bij de huidige nummer 2 in de stand. "Bij VfL Wolfsburg heb ik de volledige voorbereiding op de tweede seizoenshelft meegedraaid, dus ik ben fit. Ik sta te popelen om aan de slag te gaan."
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.
7 uur geleden