'Doelpuntenmachine' Kalma van Wolfsburg naar PSV
EINDHOVEN (ANP) - Fenna Kalma heeft een contract getekend bij het vrouwenteam van PSV. De 25-jarige spits, in 2022 topscorer van de wereld in het vrouwenvoetbal, komt over van de Duitse club VfL Wolfsburg. Ze is vastgelegd tot de zomer van 2028.
"Met Fenna haalt PSV een doelpuntenmachine in huis", meldt PSV in een persbericht. Kalma speelde eerder in de Vrouwen Eredivisie Vrouwen voor sc Heerenveen en FC Twente. In 126 wedstrijden maakte ze 120 doelpunten. Ze is achtvoudig international van Oranje. Kalma kwam dit seizoen minder aan bod bij Wolfsburg, wat de overgang naar PSV vergemakkelijkte.
"Ik ben heel blij met de periode die ik in Duitsland heb gehad, want ik heb er veel geleerd, maar uiteindelijk wil ik gewoon voetballen en natuurlijk ook scoren", aldus Kalma, die direct inzetbaar is bij de huidige nummer 2 in de stand. "Bij VfL Wolfsburg heb ik de volledige voorbereiding op de tweede seizoenshelft meegedraaid, dus ik ben fit. Ik sta te popelen om aan de slag te gaan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
1 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
20 uur geleden