Doelpuntenmachine Haland blijft bescheiden
CHAMPIONS LEAGUEDORTMUND (ANP) - Hij is pas 19 jaar, maar na zeven wedstrijden in de Champions League staat de teller van Erling Braut Haland al op tien doelpunten. De Noorse spits van Borussia Dortmund, in de winter overgekomen van Red Bull Salzburg, besliste het thuisduel met Paris Saint-Germain in de achtste finales met twee treffers in het voordeel van zijn nieuwe club: 2-1. Directeur Hans-Joachim Watzke noemde Haland een "natuurtalent", zelf bleef de tiener heel koel en bescheiden.
"Ik weet dat ik nog veel moet verbeteren", antwoordde Haland op de vraag of hij zelf beseft hoe goed hij is. In de groepsfase van de Champions League maakte hij acht goals voor Salzburg. De Noor verhuisde in de afgelopen transferperiode naar Dortmund en ging daar 'gewoon' door met scoren.
In de Bundesliga maakte Haland in vijf duels al acht doelpunten. Hij scoorde ook in de Duitse beker en debuteerde voor Dortmund in de Champions League met twee treffers. Met gemiddeld één doelpunt per 40 minuten is zijn start in Duitse dienst imponerend. "Maar ik moet hard blijven werken", aldus de tiener. "Dit zijn wel de avonden waar je het voor doet, fantastisch. We moeten zo doorgaan. Ik wil de finale van de Champions League halen met Dortmund."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
19 uur geleden