Doelpuntenmachine Haland blijft bescheiden
CHAMPIONS LEAGUEDORTMUND (ANP) - Hij is pas 19 jaar, maar na zeven wedstrijden in de Champions League staat de teller van Erling Braut Haland al op tien doelpunten. De Noorse spits van Borussia Dortmund, in de winter overgekomen van Red Bull Salzburg, besliste het thuisduel met Paris Saint-Germain in de achtste finales met twee treffers in het voordeel van zijn nieuwe club: 2-1. Directeur Hans-Joachim Watzke noemde Haland een "natuurtalent", zelf bleef de tiener heel koel en bescheiden.
"Ik weet dat ik nog veel moet verbeteren", antwoordde Haland op de vraag of hij zelf beseft hoe goed hij is. In de groepsfase van de Champions League maakte hij acht goals voor Salzburg. De Noor verhuisde in de afgelopen transferperiode naar Dortmund en ging daar 'gewoon' door met scoren.
In de Bundesliga maakte Haland in vijf duels al acht doelpunten. Hij scoorde ook in de Duitse beker en debuteerde voor Dortmund in de Champions League met twee treffers. Met gemiddeld één doelpunt per 40 minuten is zijn start in Duitse dienst imponerend. "Maar ik moet hard blijven werken", aldus de tiener. "Dit zijn wel de avonden waar je het voor doet, fantastisch. We moeten zo doorgaan. Ik wil de finale van de Champions League halen met Dortmund."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
46 minuten geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.
6 uur geledenLEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
1 dag geleden