Doelpuntenmachine Haland blijft bescheiden
CHAMPIONS LEAGUEDORTMUND (ANP) - Hij is pas 19 jaar, maar na zeven wedstrijden in de Champions League staat de teller van Erling Braut Haland al op tien doelpunten. De Noorse spits van Borussia Dortmund, in de winter overgekomen van Red Bull Salzburg, besliste het thuisduel met Paris Saint-Germain in de achtste finales met twee treffers in het voordeel van zijn nieuwe club: 2-1. Directeur Hans-Joachim Watzke noemde Haland een "natuurtalent", zelf bleef de tiener heel koel en bescheiden.
"Ik weet dat ik nog veel moet verbeteren", antwoordde Haland op de vraag of hij zelf beseft hoe goed hij is. In de groepsfase van de Champions League maakte hij acht goals voor Salzburg. De Noor verhuisde in de afgelopen transferperiode naar Dortmund en ging daar 'gewoon' door met scoren.
In de Bundesliga maakte Haland in vijf duels al acht doelpunten. Hij scoorde ook in de Duitse beker en debuteerde voor Dortmund in de Champions League met twee treffers. Met gemiddeld één doelpunt per 40 minuten is zijn start in Duitse dienst imponerend. "Maar ik moet hard blijven werken", aldus de tiener. "Dit zijn wel de avonden waar je het voor doet, fantastisch. We moeten zo doorgaan. Ik wil de finale van de Champions League halen met Dortmund."
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
5 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
12 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
19 uur geleden