Doelpuntenmaakster Roord blij met 'belangrijk punt' tegen Zweden
SHEFFIELD (ANP) - Doelpuntenmaakster Jill Roord is blij met het "belangrijke punt" dat Oranje overhield aan het eerste duel van het EK met Zweden (1-1). Ze zag dat de Nederlandse voetbalsters zich goed terugvochten in de wedstrijd na een 1-0-achterstand.
Dat knokken was volgens Roord ook terug te zien in de aanloop naar haar doelpunt, in de 52e minuut. Na voorbereidend werk van Vivianne Miedema kreeg Roord de bal voor haar voeten en uit de draai schoot ze raak. "Het was een beetje uit de kluts en er zat een beetje geluk bij, maar hij zat erin", zei ze tegen de NOS.
De vechtlust van Oranje maakte Roord "heel trots". "Hier kunnen we absoluut op verder bouwen. We moeten de volgende twee wedstrijden winnen en dan staan we hopelijk op de eerste plek." In de groepsfase volgen nog duels met Portugal en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geleden