Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpuntenfeestje van Oranje tegen Gibraltar blijft uit

Doelpuntenfeestje van Oranje tegen Gibraltar blijft uit

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is er niet in geslaagd Gibraltar naar een grote nederlaag te spelen in de EK-kwalificatie. Drie dagen na de afgang in Frankrijk (4-0) zegevierde Oranje met slechts 3-0 in De Kuip.

Nederland stelde teleur met slechts drie doelpunten, ook omdat de beste voetballers van het dwergstaatje bijna een helft met tien man speelden. Liam Walker kreeg een rode kaart voor een harde overtreding op de debuterende Mats Wieffer.

Oranje komt in juni weer in actie als Kroatië, Italië en Spanje naar Nederland komen voor de finaleronde van de Nations League. De formatie van de teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman vervolgt het kwalificatietoernooi voor het EK in september met wedstrijden tegen Ierland en Griekenland, twee serieuze concurrenten voor rechtstreekse plaatsing voor de Europese eindronde van 2024 in Duitsland.

Vervelend duel

De wave golfde al vroeg tijdens het duel met Gibraltar door De Kuip. De ruim 36.000 supporters hadden Koeman zondag horen zeggen dat Oranje met heel veel doelpunten moest reageren op de afgang tegen de Fransen. Maar Oranje werkte slordig af en Gibraltar, de nummer 200 van de wereldranglijst, wilde niet meewerken aan een doelpuntenfestijn. De semiprofs rekten vanaf de eerste minuut tijd, simuleerden blessures en wachtten wel heel lang met ingooien. Zo ontstond er al snel een vervelend duel.

Voor een speler was de ontmoeting met Gibraltar er niet een om heel snel te vergeten. Feyenoorder Wieffer, vorig seizoen nog actief voor Excelsior, debuteerde voor de nationale ploeg. Matthijs de Ligt, hersteld van een buikgriep, verscheen ook aan de aftrap. Net als de van een schorsing teruggekeerde Denzel Dumfries en een kansen missende spits Wout Weghorst, die evenals Wieffer is geboren in het Twentse Borne.

Onvrede op de tribunes

Oranje viel aan en kreeg ook best wel mogelijkheden, maar voor rust scoorde alleen Memphis Depay. De aanvaller vierde zijn 44e doelpunt voor Oranje en heeft nog zes treffers nodig om topscorer aller tijden Robin van Persie te evenaren. Koeman hoorde in de slotfase van de eerste helft de onvrede groeien op de tribunes. Hij greep in tijdens de rust en bracht Cody Gakpo en Donyell Malen voor Georginio Wijnaldum en Steven Berghuis.

Vooral Gakpo liet de thuisploeg even beter voetballen. Maar het was Nathan Aké die in de 50e minuut de score verdubbelde. Nog geen minuut later moest Gibraltar verder met tien man, na een harde overtreding van Walker op Wieffer. Met een speler meer op het veld kwam Oranje nog maar één keer tot scoren. Opnieuw Aké was de doelpuntenmaker.

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

46 minuten geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

57 minuten geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

2 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

3 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

4 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

10 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

11 uur geleden