Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpuntenfeestje van Oranje tegen Gibraltar blijft uit

Doelpuntenfeestje van Oranje tegen Gibraltar blijft uit

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal is er niet in geslaagd Gibraltar naar een grote nederlaag te spelen in de EK-kwalificatie. Drie dagen na de afgang in Frankrijk (4-0) zegevierde Oranje met slechts 3-0 in De Kuip.

Nederland stelde teleur met slechts drie doelpunten, ook omdat de beste voetballers van het dwergstaatje bijna een helft met tien man speelden. Liam Walker kreeg een rode kaart voor een harde overtreding op de debuterende Mats Wieffer.

Oranje komt in juni weer in actie als Kroatië, Italië en Spanje naar Nederland komen voor de finaleronde van de Nations League. De formatie van de teruggekeerde bondscoach Ronald Koeman vervolgt het kwalificatietoernooi voor het EK in september met wedstrijden tegen Ierland en Griekenland, twee serieuze concurrenten voor rechtstreekse plaatsing voor de Europese eindronde van 2024 in Duitsland.

Vervelend duel

De wave golfde al vroeg tijdens het duel met Gibraltar door De Kuip. De ruim 36.000 supporters hadden Koeman zondag horen zeggen dat Oranje met heel veel doelpunten moest reageren op de afgang tegen de Fransen. Maar Oranje werkte slordig af en Gibraltar, de nummer 200 van de wereldranglijst, wilde niet meewerken aan een doelpuntenfestijn. De semiprofs rekten vanaf de eerste minuut tijd, simuleerden blessures en wachtten wel heel lang met ingooien. Zo ontstond er al snel een vervelend duel.

Voor een speler was de ontmoeting met Gibraltar er niet een om heel snel te vergeten. Feyenoorder Wieffer, vorig seizoen nog actief voor Excelsior, debuteerde voor de nationale ploeg. Matthijs de Ligt, hersteld van een buikgriep, verscheen ook aan de aftrap. Net als de van een schorsing teruggekeerde Denzel Dumfries en een kansen missende spits Wout Weghorst, die evenals Wieffer is geboren in het Twentse Borne.

Onvrede op de tribunes

Oranje viel aan en kreeg ook best wel mogelijkheden, maar voor rust scoorde alleen Memphis Depay. De aanvaller vierde zijn 44e doelpunt voor Oranje en heeft nog zes treffers nodig om topscorer aller tijden Robin van Persie te evenaren. Koeman hoorde in de slotfase van de eerste helft de onvrede groeien op de tribunes. Hij greep in tijdens de rust en bracht Cody Gakpo en Donyell Malen voor Georginio Wijnaldum en Steven Berghuis.

Vooral Gakpo liet de thuisploeg even beter voetballen. Maar het was Nathan Aké die in de 50e minuut de score verdubbelde. Nog geen minuut later moest Gibraltar verder met tien man, na een harde overtreding van Walker op Wieffer. Met een speler meer op het veld kwam Oranje nog maar één keer tot scoren. Opnieuw Aké was de doelpuntenmaker.

Meer uit Voetbal

Depay met Corinthians naar Braziliaanse bekerfinale

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).

48 minuten geleden
Real Madrid en Alonso boeken belangrijke zege bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.

11 uur geleden
Bayern München verspeelt in Bundesliga punten tegen FSV Mainz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.

14 uur geleden
Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

16 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

16 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

16 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

16 uur geleden