Doelpunten Ómarsson helpen NAC aan uitzege op PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Twee doelpunten van de IJslander Elías Már Ómarsson hebben NAC Breda op bezoek bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit seizoen opgeleverd. De ploeg van trainer Carl Hoekens klom dankzij de 2-1-zege naar de negende plaats in de Eredivisie.
PEC Zwolle kreeg via Younes Namli al snel de eerste kans op de openingstreffer. De Deense aanvaller zag NAC-doelman Daniel Bielica redden op zijn kopbal.
De VAR deed er lang over om een vermeende handsbal van NAC-verdediger Leo Greiml te beoordelen. Het besluit viel uit in het voordeel van de NAC-verdediger, die kort voor rust zijn collega Jan Van den Bergh aan de overkant van het veld net over het doel zag koppen.
Afstandsschot
Met de invallers Odysseus Velanas (ex-NAC) en Dylan Mbayo mikte PEC-trainer Johnny Jansen op meer aanvallende impulsen. Maar het doelpunt viel in de 54e minuut aan de andere kant. Invaller Raul Paula bediende Ómarsson, die van dichtbij raakschoot. Het was de eerste Eredivisie-treffer voor de IJslander sinds 15 mei 2019, toen hij voor Excelsior scoorde in een 4-2 zege op AZ. Ómarsson had de smaak te pakken en schoof de bal in de 78e minuut op aangeven van invaller Dominik Janosek in het doel.
Drie minuten later hielp ex-NAC'er Kaj de Rooij PEC met een knap afstandsschot in de 80e minuut aan de 1-2. Maar de gelijkmaker bleef uit voor de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
53 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
4 uur geleden