Doelpunten Ómarsson helpen NAC aan uitzege op PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Twee doelpunten van de IJslander Elías Már Ómarsson hebben NAC Breda op bezoek bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit seizoen opgeleverd. De ploeg van trainer Carl Hoekens klom dankzij de 2-1-zege naar de negende plaats in de Eredivisie.
PEC Zwolle kreeg via Younes Namli al snel de eerste kans op de openingstreffer. De Deense aanvaller zag NAC-doelman Daniel Bielica redden op zijn kopbal.
De VAR deed er lang over om een vermeende handsbal van NAC-verdediger Leo Greiml te beoordelen. Het besluit viel uit in het voordeel van de NAC-verdediger, die kort voor rust zijn collega Jan Van den Bergh aan de overkant van het veld net over het doel zag koppen.
Afstandsschot
Met de invallers Odysseus Velanas (ex-NAC) en Dylan Mbayo mikte PEC-trainer Johnny Jansen op meer aanvallende impulsen. Maar het doelpunt viel in de 54e minuut aan de andere kant. Invaller Raul Paula bediende Ómarsson, die van dichtbij raakschoot. Het was de eerste Eredivisie-treffer voor de IJslander sinds 15 mei 2019, toen hij voor Excelsior scoorde in een 4-2 zege op AZ. Ómarsson had de smaak te pakken en schoof de bal in de 78e minuut op aangeven van invaller Dominik Janosek in het doel.
Drie minuten later hielp ex-NAC'er Kaj de Rooij PEC met een knap afstandsschot in de 80e minuut aan de 1-2. Maar de gelijkmaker bleef uit voor de thuisploeg.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
13 uur geleden