Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpunten Ómarsson helpen NAC aan uitzege op PEC Zwolle

Doelpunten Ómarsson helpen NAC aan uitzege op PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Twee doelpunten van de IJslander Elías Már Ómarsson hebben NAC Breda op bezoek bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit seizoen opgeleverd. De ploeg van trainer Carl Hoekens klom dankzij de 2-1-zege naar de negende plaats in de Eredivisie.

PEC Zwolle kreeg via Younes Namli al snel de eerste kans op de openingstreffer. De Deense aanvaller zag NAC-doelman Daniel Bielica redden op zijn kopbal.

De VAR deed er lang over om een vermeende handsbal van NAC-verdediger Leo Greiml te beoordelen. Het besluit viel uit in het voordeel van de NAC-verdediger, die kort voor rust zijn collega Jan Van den Bergh aan de overkant van het veld net over het doel zag koppen.

Afstandsschot

Met de invallers Odysseus Velanas (ex-NAC) en Dylan Mbayo mikte PEC-trainer Johnny Jansen op meer aanvallende impulsen. Maar het doelpunt viel in de 54e minuut aan de andere kant. Invaller Raul Paula bediende Ómarsson, die van dichtbij raakschoot. Het was de eerste Eredivisie-treffer voor de IJslander sinds 15 mei 2019, toen hij voor Excelsior scoorde in een 4-2 zege op AZ. Ómarsson had de smaak te pakken en schoof de bal in de 78e minuut op aangeven van invaller Dominik Janosek in het doel.

Drie minuten later hielp ex-NAC'er Kaj de Rooij PEC met een knap afstandsschot in de 80e minuut aan de 1-2. Maar de gelijkmaker bleef uit voor de thuisploeg.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

10 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

11 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

12 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

14 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

14 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

16 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

18 uur geleden