Doelpunten Haaland helpen City aan zege op Everton
MANCHESTER (ANP) - Ruim twee maanden nadat hij zijn laatste competitietreffer had gemaakt, was Erling Haaland eindelijk weer trefzeker in de Engelse Premier League. Dankzij twee doelpunten van de Noor won Manchester City op eigen veld van Everton: 2-0. De ploeg nam daarmee voor even weer de koppositie over van Liverpool.
City stelde aanvankelijk zwaar teleur en produceerde voor rust zelfs geen enkel schot op doel. Trainer Pep Guardiola keek het lang aan, maar bracht in de 57e minuut met Kevin De Bruyne de man die de lijnen moest gaan uitzetten. Met een doelpunt in de 71e minuut was Haaland eindelijk weer trefzeker in de Premier League. De Noor schoot van dichtbij raak na een hoekschop. Zijn laatste doelpunt in de Engelse competitie dateerde van eind november waarna een voetblessure hem enige tijd aan de kant hield.
In de 85e minuut scoorde hij nogmaals, nu na een pass van De Bruyne.
City, dat nu zes keer op rij heeft gewonnen, heeft 52 punten uit 23 duels, Liverpool heeft er 51 uit even zoveel wedstrijden en treft later op zaterdag nog Burnley.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. De Noorse aanvaller heeft een basisplaats omdat zijn ploeg veel spelers mist. Aanvoerder Davy Klaassen, Takehiro Tomiyasu, Kian Fitz-Jim en Youri Regeer ontbreken in de selectie van de club uit Amsterdam.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de derde landstitel op rij alleen in theorie nog mislopen na een zwaarbevochten thuiszege op FC Utrecht: 4-3. De ploeg van trainer Peter Bosz boog aan de hand van uitblinker Ismael Saibari een vroege 2-0-achterstand om in een voorsprong, maar moest in de slotfase de gelijkmaker incasseren van invaller Jesper Karlsson. Couhaib Driouech maakte in de blessuretijd de winnende treffer voor de Eindhovenaren.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
6 uur geleden