Doelpunten Haaland helpen City aan zege op Everton
MANCHESTER (ANP) - Ruim twee maanden nadat hij zijn laatste competitietreffer had gemaakt, was Erling Haaland eindelijk weer trefzeker in de Engelse Premier League. Dankzij twee doelpunten van de Noor won Manchester City op eigen veld van Everton: 2-0. De ploeg nam daarmee voor even weer de koppositie over van Liverpool.
City stelde aanvankelijk zwaar teleur en produceerde voor rust zelfs geen enkel schot op doel. Trainer Pep Guardiola keek het lang aan, maar bracht in de 57e minuut met Kevin De Bruyne de man die de lijnen moest gaan uitzetten. Met een doelpunt in de 71e minuut was Haaland eindelijk weer trefzeker in de Premier League. De Noor schoot van dichtbij raak na een hoekschop. Zijn laatste doelpunt in de Engelse competitie dateerde van eind november waarna een voetblessure hem enige tijd aan de kant hield.
In de 85e minuut scoorde hij nogmaals, nu na een pass van De Bruyne.
City, dat nu zes keer op rij heeft gewonnen, heeft 52 punten uit 23 duels, Liverpool heeft er 51 uit even zoveel wedstrijden en treft later op zaterdag nog Burnley.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
7 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
11 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
12 uur geleden