Doelpunt voor Spanje voelt als cadeautje voor voetbalster Hermoso
SALERNO (ANP) - De Spaanse voetbalster Jennifer Hermoso voelde zich vooral dankbaar na haar succesvolle optreden met de nationale ploeg in de Nations League. In de 89e minuut bezorgde ze Spanje met haar treffer de zege op Italië (1-0).
"Ik had mezelf geen betere terugkeer kunnen wensen. Ik voel mij weer goed en maak het doelpunt waardoor we deze wedstrijd winnen", aldus Hermoso. Ze zei dat ze na haar treffer aan veel dingen had moeten denken. "Soms geeft het leven je toch weer kleine cadeautjes. Ik heb vooral ook aan de mensen gedacht die al die tijd achter mij hebben gestaan. Dankzij hen kan ik weer genieten van het voetbal".
Hermoso kende een moeilijke tijd nadat ze na de finale van het WK door toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales op haar mond werd gekust. Rubiales beweerde dat de zoen met wederzijdse toestemming was gegeven. Na de vele ophef over zijn actie besloot Rubiales met veel tegenzin toch zijn functie als voorzitter neer te leggen.
In september was Hermoso nog niet in de Spaanse selectie opgenomen voor de eerste twee wedstrijden in de Nations League. Tegen Italië viel ze met succes in de 68e minuut in.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
4 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
10 uur geleden