Doelpunt Van Dijk in verlenging helpt Liverpool aan League Cup
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk heeft Liverpool aan de League Cup geholpen. De 32-jarige Nederlandse aanvoerder kopte, in de finale op Wembley tegen Chelsea, diep in de tweede helft van de verlenging raak uit een hoekschop van invaller Kostas Tsimikas. Bij 1-0 bleef het.
Van Dijk scoorde na een uur spelen ook al met zijn hoofd, toen uit een vrije trap. Dat doelpunt werd afgekeurd omdat de Japanner Wataru Endo hinderlijk buitenspel zou hebben gestaan.
Het is de tiende keer dat Liverpool de League Cup wint. Dat gebeurde in 2022 voor het laatst. Vorig seizoen ging de prijs in het tweede bekertoernooi van Engeland naar Manchester United met trainer Erik ten Hag.
Tranen
Van Dijk vloog na afloop, met de tranen in zijn ogen, trainer Jürgen Klopp om zijn nek. De Duitse succestrainer is bezig aan zijn laatste seizoen bij Liverpool. De topclub is ook nog in de race voor de Engelse landstitel, de Europa League en de FA Cup.
Naast Van Dijk hadden ook Ryan Gravenberch en Cody Gakpo een basisplaats bij Liverpool. Middenvelder Gravenberch viel na een klein half uur spelen uit en werd met een brancard van het veld gedragen. Gravenberch, die vermoedelijk een enkelblessure opliep, meldde zich na afloop wel op het veld om de overwinning aan de zijlijn mee te vieren.
Vermakelijk
De finale was vermakelijk, met kansen over en weer. Raheem Sterling liet na om Chelsea in de 20e minuut op voorsprong te zetten. Even later werd een doelpunt van de aanvaller afgekeurd om buitenspel. Gakpo had kort voor rust bijna succes voor Liverpool. De oud-PSV'er kopte de bal tegen de paal.
Ook in de tweede helft leek het een kwestie van tijd voor er een doelpunt zou vallen. Na de afgekeurde treffer van Van Dijk kregen beide ploegen de nodige kansen. Gakpo werd kort voor het ingaan van de verlenging vervangen door Jayden Danns. Toen een strafschoppenserie de beslissing leek te moeten brengen, besliste Van Dijk met zijn rake kopbal toch anders.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
8 uur geleden