Doelpunt Van Dijk in verlenging helpt Liverpool aan League Cup
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk heeft Liverpool aan de League Cup geholpen. De 32-jarige Nederlandse aanvoerder kopte, in de finale op Wembley tegen Chelsea, diep in de tweede helft van de verlenging raak uit een hoekschop van invaller Kostas Tsimikas. Bij 1-0 bleef het.
Van Dijk scoorde na een uur spelen ook al met zijn hoofd, toen uit een vrije trap. Dat doelpunt werd afgekeurd omdat de Japanner Wataru Endo hinderlijk buitenspel zou hebben gestaan.
Het is de tiende keer dat Liverpool de League Cup wint. Dat gebeurde in 2022 voor het laatst. Vorig seizoen ging de prijs in het tweede bekertoernooi van Engeland naar Manchester United met trainer Erik ten Hag.
Tranen
Van Dijk vloog na afloop, met de tranen in zijn ogen, trainer Jürgen Klopp om zijn nek. De Duitse succestrainer is bezig aan zijn laatste seizoen bij Liverpool. De topclub is ook nog in de race voor de Engelse landstitel, de Europa League en de FA Cup.
Naast Van Dijk hadden ook Ryan Gravenberch en Cody Gakpo een basisplaats bij Liverpool. Middenvelder Gravenberch viel na een klein half uur spelen uit en werd met een brancard van het veld gedragen. Gravenberch, die vermoedelijk een enkelblessure opliep, meldde zich na afloop wel op het veld om de overwinning aan de zijlijn mee te vieren.
Vermakelijk
De finale was vermakelijk, met kansen over en weer. Raheem Sterling liet na om Chelsea in de 20e minuut op voorsprong te zetten. Even later werd een doelpunt van de aanvaller afgekeurd om buitenspel. Gakpo had kort voor rust bijna succes voor Liverpool. De oud-PSV'er kopte de bal tegen de paal.
Ook in de tweede helft leek het een kwestie van tijd voor er een doelpunt zou vallen. Na de afgekeurde treffer van Van Dijk kregen beide ploegen de nodige kansen. Gakpo werd kort voor het ingaan van de verlenging vervangen door Jayden Danns. Toen een strafschoppenserie de beslissing leek te moeten brengen, besliste Van Dijk met zijn rake kopbal toch anders.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
1 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
9 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
22 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
23 uur geleden