Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpunt Van Dijk in verlenging helpt Liverpool aan League Cup

Doelpunt Van Dijk in verlenging helpt Liverpool aan League Cup

LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk heeft Liverpool aan de League Cup geholpen. De 32-jarige Nederlandse aanvoerder kopte, in de finale op Wembley tegen Chelsea, diep in de tweede helft van de verlenging raak uit een hoekschop van invaller Kostas Tsimikas. Bij 1-0 bleef het.

Van Dijk scoorde na een uur spelen ook al met zijn hoofd, toen uit een vrije trap. Dat doelpunt werd afgekeurd omdat de Japanner Wataru Endo hinderlijk buitenspel zou hebben gestaan.

Het is de tiende keer dat Liverpool de League Cup wint. Dat gebeurde in 2022 voor het laatst. Vorig seizoen ging de prijs in het tweede bekertoernooi van Engeland naar Manchester United met trainer Erik ten Hag.

Tranen

Van Dijk vloog na afloop, met de tranen in zijn ogen, trainer Jürgen Klopp om zijn nek. De Duitse succestrainer is bezig aan zijn laatste seizoen bij Liverpool. De topclub is ook nog in de race voor de Engelse landstitel, de Europa League en de FA Cup.

Naast Van Dijk hadden ook Ryan Gravenberch en Cody Gakpo een basisplaats bij Liverpool. Middenvelder Gravenberch viel na een klein half uur spelen uit en werd met een brancard van het veld gedragen. Gravenberch, die vermoedelijk een enkelblessure opliep, meldde zich na afloop wel op het veld om de overwinning aan de zijlijn mee te vieren.

Vermakelijk

De finale was vermakelijk, met kansen over en weer. Raheem Sterling liet na om Chelsea in de 20e minuut op voorsprong te zetten. Even later werd een doelpunt van de aanvaller afgekeurd om buitenspel. Gakpo had kort voor rust bijna succes voor Liverpool. De oud-PSV'er kopte de bal tegen de paal.

Ook in de tweede helft leek het een kwestie van tijd voor er een doelpunt zou vallen. Na de afgekeurde treffer van Van Dijk kregen beide ploegen de nodige kansen. Gakpo werd kort voor het ingaan van de verlenging vervangen door Jayden Danns. Toen een strafschoppenserie de beslissing leek te moeten brengen, besliste Van Dijk met zijn rake kopbal toch anders.

Meer uit Voetbal

Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

8 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

11 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

11 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

21 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden