Doelpunt Luuk de Jong niet voldoende voor zege Barcelona
GRANADA (ANP) - Lang leek Luuk de Jong zaterdag voor de tweede week op rij 'matchwinner' voor FC Barcelona te worden. Maar de gelijkmaker, kort voor tijd van de voet van Antonio Puertas, bezorgde thuisploeg Granada alsnog een punt: 1-1.
De Jong, vorige week de maker van het enige doelpunt tegen Mallorca (0-1), leek al na acht minuten Barcelona op voorsprong te zetten met een rake kopbal. Alleen de VAR had gezien dat voorafgaand Gavi, de man van de voorzet, buitenspel had gestaan. De Nederlandse aanvaller schoot niet veel later op acrobatische wijze net over.
Barcelona mopperde toen scheidsrechter Alberto González een duw van Raúl Torrente op De Jong onbestraft liet. De arbiter was consequent want zag aan de andere kant ook niets in een overtreding van Gavi op Luis Milla.
Tweemaal geel
De Jong opende in de 57e minuut alsnog de score. Hij kopte raak uit een voorzet van Dani Alves, de 38-jarige Braziliaan die terugkeerde en zijn eerste competitieduel voor 'Barça' speelde sinds mei 2016. De Jong werd enkele minuten later gewisseld voor Memphis Depay, die terugkeerde van een hamstringblessure. Frenkie de Jong ontbrak wegens een spierblessure.
Barcelona kwam onder druk te staan, zeker nadat Gavi met twee keer geel in de 80e minuut naar de kant moest. In de 89e minuut was het raak: de bal belandde per toeval uit een hoekschop voor de voeten van middenvelder Puertas, die dan toch Marc-André ter Stegen wist te passeren.
Door de zege van Real Sociedad op Celta (1-0) zakte Barcelona een plaats in La Liga. Het staat nu zesde met 32 punten uit twintig duels.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 dag geleden