Doelpunt Luuk de Jong niet voldoende voor zege Barcelona
GRANADA (ANP) - Lang leek Luuk de Jong zaterdag voor de tweede week op rij 'matchwinner' voor FC Barcelona te worden. Maar de gelijkmaker, kort voor tijd van de voet van Antonio Puertas, bezorgde thuisploeg Granada alsnog een punt: 1-1.
De Jong, vorige week de maker van het enige doelpunt tegen Mallorca (0-1), leek al na acht minuten Barcelona op voorsprong te zetten met een rake kopbal. Alleen de VAR had gezien dat voorafgaand Gavi, de man van de voorzet, buitenspel had gestaan. De Nederlandse aanvaller schoot niet veel later op acrobatische wijze net over.
Barcelona mopperde toen scheidsrechter Alberto González een duw van Raúl Torrente op De Jong onbestraft liet. De arbiter was consequent want zag aan de andere kant ook niets in een overtreding van Gavi op Luis Milla.
Tweemaal geel
De Jong opende in de 57e minuut alsnog de score. Hij kopte raak uit een voorzet van Dani Alves, de 38-jarige Braziliaan die terugkeerde en zijn eerste competitieduel voor 'Barça' speelde sinds mei 2016. De Jong werd enkele minuten later gewisseld voor Memphis Depay, die terugkeerde van een hamstringblessure. Frenkie de Jong ontbrak wegens een spierblessure.
Barcelona kwam onder druk te staan, zeker nadat Gavi met twee keer geel in de 80e minuut naar de kant moest. In de 89e minuut was het raak: de bal belandde per toeval uit een hoekschop voor de voeten van middenvelder Puertas, die dan toch Marc-André ter Stegen wist te passeren.
Door de zege van Real Sociedad op Celta (1-0) zakte Barcelona een plaats in La Liga. Het staat nu zesde met 32 punten uit twintig duels.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
31 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
22 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geleden