Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpunt Luuk de Jong niet voldoende voor zege Barcelona

Doelpunt Luuk de Jong niet voldoende voor zege Barcelona

GRANADA (ANP) - Lang leek Luuk de Jong zaterdag voor de tweede week op rij 'matchwinner' voor FC Barcelona te worden. Maar de gelijkmaker, kort voor tijd van de voet van Antonio Puertas, bezorgde thuisploeg Granada alsnog een punt: 1-1.

De Jong, vorige week de maker van het enige doelpunt tegen Mallorca (0-1), leek al na acht minuten Barcelona op voorsprong te zetten met een rake kopbal. Alleen de VAR had gezien dat voorafgaand Gavi, de man van de voorzet, buitenspel had gestaan. De Nederlandse aanvaller schoot niet veel later op acrobatische wijze net over.

Barcelona mopperde toen scheidsrechter Alberto González een duw van Raúl Torrente op De Jong onbestraft liet. De arbiter was consequent want zag aan de andere kant ook niets in een overtreding van Gavi op Luis Milla.

Tweemaal geel

De Jong opende in de 57e minuut alsnog de score. Hij kopte raak uit een voorzet van Dani Alves, de 38-jarige Braziliaan die terugkeerde en zijn eerste competitieduel voor 'Barça' speelde sinds mei 2016. De Jong werd enkele minuten later gewisseld voor Memphis Depay, die terugkeerde van een hamstringblessure. Frenkie de Jong ontbrak wegens een spierblessure.

Barcelona kwam onder druk te staan, zeker nadat Gavi met twee keer geel in de 80e minuut naar de kant moest. In de 89e minuut was het raak: de bal belandde per toeval uit een hoekschop voor de voeten van middenvelder Puertas, die dan toch Marc-André ter Stegen wist te passeren.

Door de zege van Real Sociedad op Celta (1-0) zakte Barcelona een plaats in La Liga. Het staat nu zesde met 32 punten uit twintig duels.

Meer uit Voetbal

Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

5 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

7 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

10 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

13 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

15 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

16 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

17 uur geleden