Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpunt Luuk de Jong niet voldoende voor zege Barcelona

Doelpunt Luuk de Jong niet voldoende voor zege Barcelona

GRANADA (ANP) - Lang leek Luuk de Jong zaterdag voor de tweede week op rij 'matchwinner' voor FC Barcelona te worden. Maar de gelijkmaker, kort voor tijd van de voet van Antonio Puertas, bezorgde thuisploeg Granada alsnog een punt: 1-1.

De Jong, vorige week de maker van het enige doelpunt tegen Mallorca (0-1), leek al na acht minuten Barcelona op voorsprong te zetten met een rake kopbal. Alleen de VAR had gezien dat voorafgaand Gavi, de man van de voorzet, buitenspel had gestaan. De Nederlandse aanvaller schoot niet veel later op acrobatische wijze net over.

Barcelona mopperde toen scheidsrechter Alberto González een duw van Raúl Torrente op De Jong onbestraft liet. De arbiter was consequent want zag aan de andere kant ook niets in een overtreding van Gavi op Luis Milla.

Tweemaal geel

De Jong opende in de 57e minuut alsnog de score. Hij kopte raak uit een voorzet van Dani Alves, de 38-jarige Braziliaan die terugkeerde en zijn eerste competitieduel voor 'Barça' speelde sinds mei 2016. De Jong werd enkele minuten later gewisseld voor Memphis Depay, die terugkeerde van een hamstringblessure. Frenkie de Jong ontbrak wegens een spierblessure.

Barcelona kwam onder druk te staan, zeker nadat Gavi met twee keer geel in de 80e minuut naar de kant moest. In de 89e minuut was het raak: de bal belandde per toeval uit een hoekschop voor de voeten van middenvelder Puertas, die dan toch Marc-André ter Stegen wist te passeren.

Door de zege van Real Sociedad op Celta (1-0) zakte Barcelona een plaats in La Liga. Het staat nu zesde met 32 punten uit twintig duels.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

8 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

8 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

9 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

9 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

9 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

11 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

11 uur geleden