
Doelpunt in slotfase helpt AC Milan aan gelijkspel bij ManUnited
MANCHESTER (ANP) - Met een laat doelpunt heeft AC Milan bij Manchester United een goede uitgangspositie verworven voor het bereiken van de kwartfinales in de Europa League. De Deen Simon Kjaer maakte in blessuretijd de 1-1, nadat Amad Diallo de thuisploeg in de 50e minuut op voorsprong had gezet. Volgende week is de return in San Siro.
Franck Kessié leek het sterk gestarte Milan al in de elfde minuut op voorsprong te hebben gezet. Maar de VAR had gezien dat de Ivoriaan de bal met de hand had beroerd, een dubieuze beslissing. Milan-coach Stefano Pioli beschikte slechts over twee fitte aanvallers door blessures van onder anderen Zlatan Ibrahimovic, Ante Rebic en Mario Mandzukic. Toch kreeg de ploeg kansen, onder meer voor de Belg Alexis Saelemaekers, wiens schot werd gestopt door Dean Henderson, de vervanger van David de Gea.
Ook United miste spelers als Paul Pogba en Juan Mata. Donny van de Beek was niet fit genoeg om te spelen. Harry Maguire verzuimde de thuisploeg in de 38e minuut op voorsprong te zetten. Hij raakte van dichtbij de paal.
De na rust ingevallen Diallo opende in de 50e minuut de score. De pas 18-jarige Ivoriaan, in januari overgenomen van Atalanta Bergamo. werd van ver door het midden bereikt door Bruno Fernandes. Het talent kopte de bal achterwaarts over Gianluigi Donnarumma. Het was zijn eerste doelpunt voor ManUnited en leek lang de winst op te leveren. Tot Kjaer van dichtbij raak kopte.
Het Schotse Rangers speelde eveneens met 1-1 gelijk, op het veld van Slavia Praag. De Tsjechen kwamen na zeven minuten op voorsprong via Nicolae Stanciu. In de 36e minuut maakte Filip Helander.
Dinamo Kiev verloor thuis met 2-0 van Villarreal waarvoor Pau Torres en Raúl Albiol de doelpuntenmakers waren.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia was in de finale van de play-offs bij Willem II al vrij snel zeker van zijn zaak. "Na de 3-1 wist ik al dat we het niet meer weg zouden geven", zei hij over de derde treffer voor zijn ploeg, gemaakt door Mees Kaandorp in de 58e minuut. "Willem II heeft moeite met het maken van het spel. We zouden desnoods gewoon alle ballen weg moeten schieten."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft voor het vierde jaar op rij de kwartfinales van Roland Garros bereikt. De 22-jarige Spaanse titelverdediger won in vier sets van de als dertiende geplaatste Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (8) 6-3 4-6 6-4. In de vorige ronde, tegen de Bosniër Damir Dzumhur, verspeelde Alcaraz ook een set.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus was in twee sets te sterk voor de Amerikaanse Amanda Anisimova: 7-5 6-3. Het is de tiende keer op rij dat Sabalenka de laatste acht haalt op een grandslamtoernooi.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé van Paris Saint-Germain is door de UEFA verkozen tot beste speler van de Champions League afgelopen seizoen. De aanvaller won zaterdag met zijn club in de finale in München met 5-0 van Internazionale.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft overeenstemming bereikt over de transfer van aanvaller Matheus Cunha van Wolverhampton Wanderers. Dat meldt de club uit Manchester op de eigen website.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain beleefde een "droom" tijdens de gewonnen finale van de Champions League tegen Internazionale (5-0). Het was voor PSG en de voorzitter, die sinds 2011 de leiding heeft over de club, de eerste eindzege in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries van Internazionale sprak van een "zwarte dag" na de zware nederlaag tegen Paris Saint-Germain in de finale van de Champions League (0-5). "Ik vind het erg jammer voor iedereen, voor de fans, voor iedereen die betrokken is bij Inter", zei de Oranje-international na afloop.
15 uur geleden