Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Doelpunt El Ghazi houdt PSV uit de greep van Ajax en AZ

Doelpunt El Ghazi houdt PSV uit de greep van Ajax en AZ

ROTTERDAM (ANP) - PSV blijft de nummer 2 van de Eredivisie. De Eindhovenaren wonnen dankzij een doelpunt van de goed ingevallen Anwar El Ghazi met 1-0 bij Sparta, de nummer 5 uit de Eredivisie. De ploeg van coach Ruud van Nistelrooij voorkwam met de zege ook dat Feyenoord zondag al kampioen kon worden.

PSV staat door de zege op 68 punten, 5 minder dan Feyenoord. De Rotterdammers spelen zondag bij Excelsior. Ajax staat derde op 62 punten en AZ op 60. De nummers 3 en 4 spelen later zaterdag tegen elkaar.

De Eindhovenaren reisden met de beker op zak af naar Het Kasteel in Rotterdam, maar ook in de wetenschap dat er gewonnen moest worden om zeker te blijven van de tweede plaats in de Eredivisie die recht geeft op het spelen van voorronde Champions League.

Sangaré geschorst

PSV begon met Érick Gutiérrez tegen Sparta. Trainer Ruud van Nistelrooij koos voor de Mexicaan, mede omdat Ibrahim Sangaré geschorst is. Thorgan Hazard ontbrak bij PSV vanwege een blessure.

In de eerste helft maakten beide ploegen weinig aanstalten om een doelpunt te maken. Het tempo lag laag en de passing was slordig. Johan Bakayoko had een kans vlak voor de rust, maar doelman Nick Olij bracht redding. Het was voor het eerst na twaalf competitiewedstrijden dat PSV niet wist te scoren voor de rust

Met El Ghazi voor Bakayoko werden de bezoekers na de rust dreigender. Olij kon een zacht schot van El Ghazi eenvoudig pakken. Guus Til kwam net tekort na goed doorkoppen van El Ghazi. Een schot van Gutiérrez na goed meegeven van Xavi Simons ging voorlangs.

Silva

In de 74e minuut was het toch raak. Invaller Silva zetten na een duel met Adil Auassar goed voor. Olij zat met zijn handen aan de bal, maar die viel voor de voeten van El Ghazi, die zijn achtste competitietreffer maakte.

Koki Saito kreeg in de slotfase met een uitval een kans op de gelijkmaker, maar gehinderd door André Ramalho naast schoot. Scheidsrechter Jeroen Manschot vond de ingreep van de PSV'er ook geen strafschop waard. Ook de net ingevallen Mohammed Tahiri kon met zijn inzet niet meer gelijkmaken, waardoor PSV voor het eerst dit seizoen vijf competitiewedstrijden op rij wint.

Meer uit Voetbal

Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

12 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

12 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

13 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

14 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

14 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

15 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

15 uur geleden